Vardiya vardiya anlattı..!

13 Ocak 2022 Perşembe 19:31

Vardiya vardiya anlattı..!

Vardiya vardiya anlattı..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz, anlaşma ile sonuçlana MESS Grup Sözleşmesi kapsamındaki Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Çelik Servis Merkezi’ndeki (EErsem) üyelerini bilgilendirdi.

Önceki akşam, Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak’ın da katılımı ile gerçekleştirilen grup sözleşmesinin anlaşma ile sonuçlanmasının ardından ilçeye dönen Yılmaz, gerçekleştirilen sözleşmenin içeriği hakkında bilgilendirmek üzere Ersem’e geçti.

Burada, üyeler tarafından çiçek ve meşalelerle karşılanan Yılmaz, Genel Başkan Kavlak önderliğinde sürdürülen görüşmelerin ‘zaferle’ sonuçlandığını söyledi.

Üyelere, sözleşme detayları ile ilgili bilgileri aktaran Yılmaz, “Sözleşmemiz Üyelerimiz tarafından büyük bir coşku ile karşılandı. Bir olduk birlik olduk. Hep birlikte kazandık. MESS grup Toplu sözleşmesinde yine hep birlikte tarih yazdık. Başta Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak olmak üzere emeği geçen Genel Merkez Yönetim kurulumuz, Şube Başkanlarımıza teşekkür ederiz. Sözleşmemiz hepimize hayırlı olsun” dedi.

GECE VARDIYASINDA ERSEM’DEYDİ

Yılmaz, 00:30-08:30 vardiyasında Ersem’e geçti. İşçilerin coşkulu ve ilgisiyle karşılanan Yılmaz, aynı gelişmeleri vardiyadaki işçilere de aktardı.

Elde edilen ‘Zafer’in Sadece Türk Metal emekçilerinin olmadığına değinen Yılmaz, “Türkiye işci sınıfının umudu Önderine ve Liderine Genel Başkanına ve Sendikasına sonuna kadar inanan yüz binlerce emekçinin oldu. Emeğinize yüreğinize sağlık Sayın Genel Başkanımız Allah Başımızdan eksik etmesin. Gerçekleri tarih yazar. Tarih Türk Metal’dir” diye konuştu.

Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz’ın Ersem ziyaretlerinde; beraberinde Şube Sekreteri Hakan Eskibina ve Şube Mali Sekreteri Ferdi Ergün ile birlikte iş yeri temsilciler ide hazır bulundu.

Yorumlar