Uçar'dan Posbıyık'a...'Ereğli'nin 5 yılı heba olmuştur'

18 Eylül 2020 Cuma 17:32

Uçar'dan Posbıyık'a...'Ereğli'nin 5 yılı heba olmuştur'

Uçar'dan Posbıyık'a...'Ereğli'nin 5 yılı heba olmuştur'

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar Karadeniz Ereğli’de Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini devralan Saffet Bozkurt ve yönetimine AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu’yla birlikte gerçekleştirdiği kutlama ziyaretinde yaptığı konuşmada Ereğli’nin CHP’li Belediye Başkanı için, “Heyecanı olmayan vizyonu olmayan gelecek ile ilgili bir hedefi olmayan bir insan Ereğli'ye ne katabilir, ne verebilir? Hiçbir şey. O yüzden Ereğli'nin ne yazık ki bu dönemde bir 5 yıllık heba olmuştur” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve ekibine başarılar diledi.

BOZKURT: "CEK, CAKLARLA UĞRAŞMAYACAĞIZ"

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, selamlama konuşmasında, "İnşallah Ereğli'de heyecanı arttıracağız. Projeleri ve yeni projeleri de devreye sokacağız. Gecemizi gündüzümüze katacağız. Cek ve caklarla uğraşmayacağız. Yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz"

ÇOLAKOĞLU: "ZOR BİR GÖREV ÜSTLENDİNİZ"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Bozkurt ve ekibine başarı temennisinde bulundu, birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşması şu şekilde: "Zor bir görev aldınız zor bir görevi üstlendiniz. Halkımıza hizmet için yola çıkacağız. Ereğli'de bir süreç geçirildi. Ereğli'de bu zamana kadar bu süreçte var olan arkadaşlarımız bu göreve layık olan insanlardır. Bu göreve talip olan bütün arkadaşlarımız da bu görevi en iyi yapacak arkadaşlarımızdır. Genel Merkezimizin yaptığı çalışmalar sonucu kongre geçirdik ve Saffet Başkanla yola devam denildi.

"KIZMAK, DARILMAK YOK"

Kızmak yok, darılmak yok. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu yarışı başka arkadaşlarımız da devir alacaktır. Yok öyledir, yok böyledir demek AK Parti'ye hiç bir zaman fayda sağlanamaz ve bu kutlu davaya da ihanettir. Bunun içinde kesinlikle olmayan Cumhurbaşkanımızın bir gün bakıyorsunuz. Giresun'da bir gün Batman'da halkı dinlerken bir gün bakıyorsunuz Somali'de. Bunlar varken biz burada küçük hesaplar içerisinde düşersek bu davaya ihanet etmiş oluruz. Biz bu davaya köstek olmaya gelmedik. Biz bu davaya destek olup Cumhurbaşkanımız ile birlikte güçlü Türkiye için yola çıktık ve devam ediyoruz. Milletvekilleri olarak emrinizdeyiz"

UÇAR: "KONGRE OLUR, İLÇE BAŞKANI BELLİ OLUR"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da konuşmasında Saffet Bozkurt ve yönetim kuruluna görevlerinde başarı temennisinde bulundu. Uçar, şunları söyledi: "Biz AK Parti ailesi olarak teşkilat döneminde teşkilatların yeniden yapılanması yeni bir vizyon kazanması için ilçe başkanlarımızı belirliyoruz. Bu bağlamda bütün ilçelerimizde tek adayla seçimlere gittik. Adayların tespiti içindeki süreç de bellidir. Genel Merkezimizin göndermiş olduğu koordinatörler bir ismi çıkar. Kongre olur, yeni ilçe başkanı belli olur. Sadece Ereğli'de değil her yerde de bu şekilde olmuştur. Ereğli bizim için çok önem arz eden ilçelerden birisi. Sosyal, ekonomik ve siyasi anlamda önemli.

"FİTNE, FESAT DUYGULAR İÇERİSİNDE HAREKET EDENLER"

Bazı açıklamalar, beyanatlar oluyor, takip ediyoruz, izliyoruz. AK Parti ailesinin içerisinde dedikodu fitne fesat duygular içerisinde hareket edenlerin hiçbiri teşkilatlarda yeri olmaz. AK Parti'nin hedefi halka hizmet etmektir, kucaklamaktır. Bu ve buna benzer duygulara sahip olanları teşkilat kademelerinde değil aile içerisinde de barındırmayacağız. Bunlar hizmet etmek odaklı değildir bunların hepsi kendi bireysel çıkarları içindir. Bizim yeni dönemdeki yapılanmamızın içerisinde bu niyetli arkadaşlar varsa onlar da başarılı olamayacaktır. Bizim hedefimiz Cumhurbaşkanımız bugün Giresun'da ertesi gün Antalya'da, Denizli'de. 24 Saat yetmiyor ülkesi ve milleti için gece gündüz çalışıyor, mücadele ediyor. Biz her zaman söylüyoruz vatandaşlarımızın gönlüne girebilecek yöneticiler, milletvekilleri ve teşkilatlarla yola yürüyeceğiz. Onların talepleri ile ilgilenebilecek teşkilat mensupları istiyoruz.

"YENİ BİR EKİPLE SAHAYA ÇIKTIK"

Bu dönem çok hassas bir dönemdir. Bu düşünce duygularla hareket ederek yeni bir ekiple sahalara meydanlara çıktık. Yıllarca bu görevleri yaptık, beraber görev yaptıklarımızla beraberiz. Allah bize milletvekilliği nasip etmiş. Sokağa çıktığımız zaman her zaman empati yaparak bu görevleri yapmaya çalıştık. İnsanlara tepeden bakan kendi egosu içerisinde ezilip büzülenler varsa bunlardan siyasetçi de yönetici de olmaz. Biz Cumhurbaşkanımızın yükünü almak için bu göreve geldik. Tartacak, biçecek, aynaya bakacak partinin prensiplerine bakarak hizmet edecek. Geçmişte bir süreç yaşandı burada. Kırılan olmuştur. Hepsini biz toplayacağız. Hepsini ilçe başkanı arkadaşımız ile el ele kol kola vereceğiz, toparlayacağız.

"BELEDİYEYİ TEKRAR KAZANACAĞIZ"

2024 seçimlerinde de söyledikleri gibi emanet olarak verdiğimiz belediye inşallah tekrar AK Parti'ye kazandıracağız. Heyecanı olmayan vizyonu olmayan gelecek ile ilgili bir hedefi olmayan bir insan Ereğli'ye ne katabilir, ne verebilir? Hiç birşey. O yüzden Ereğli'nin ne yazık ki bu dönemde bir 5 yıllık heba olmuştur. Merkezi hükümetimizin Ereğli'ye yapması gereken ne varsa hepsinin yapılması için tüm vekil arkadaşlarımız, il ve ilçe başkanlarımız ile takip edeceğimizden asla şüpheniz olmasın. Biz icraat istiyoruz.

"FABRİKANIN ÖNÜNDE BALIK TUTANLAR..."

Daha önce fabrikanın önünde oltayla balık tutanlar vardı. Şov, popilist anlayışla hareket ederken o yolun üzerinden nasıl gidiyorlar bilmiyorum. Bu hizmetler nasıl geldi, 4-5 yılda. Teşekkür etmesini bilmeyenler tenkit etmesini de bilemezler. Biz bundan sonraki dönemde bütün arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz demeden Ereğli'nin daha hareketli olabilmesi için bu duygularla hareket edeceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Geçmişle ilgili hiçbir hesabımız yoktur. Biz geleceğe bakacağız, emin adımlarla yürüyeceğiz. Bu bölgeye duyarsız olduk diye söylemler var. Ben Ereğli'de Alaplı'dayım. Polat Bey, Ahmet Bey de Ereğli milletvekilidir. Devrek'in de her yerin de vekilidir. Şuranın buranın diyerek böl parçala yönet mantığı ile hareket edenler başarılı olamayacaklar."

Yorumlar