Toplumsal değerler resmedildi...

13 Mayıs 2022 Cuma 14:18

Toplumsal değerler resmedildi...

Toplumsal değerler resmedildi...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki kavaklık İlkokulu avlusunda, çocuk oyun parkurları ile toplumsal değerleri oluşturan çizimler gerçekleştirildi.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Karadeniz Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencilerinin ‘Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Oğuzhan Karadeniz nezaretinde gerçekleştirilen çalışmalarda, bahçede çocukların oynayabileceği oyun parkurları yaratıldı, zeminde ise sembolik yapraklarında, öğüt ve eğitim içerikli kelimeler yazılı ağaç motifi oluşturuldu.
Aynı zamanda çeşitli motifler ile zenginleştirilen zemin boyama çalışmalarına, okul öğretmenleri de destek verdi.

Kavaklık İlkokulu Müdürü Soner Arslanoğlu, Kavaklık İlkokulu’nun ‘vizyon’ cümlesi ile yaşadığını, eğitim ve öğretimin daime ilerlediğini belirterek, şunları kaydetti:
“Yapılan her çalıma sayesinde okulumuz daha da iyi yerlere geliyor. Bu kapsamda fakültemizi ile yapılan görüşmeler sonucu okul alanında güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Bu sayede, öğrencilerimiz ders aralarındaki teneffüslerde ve boş zamanlarında psikomotor becerilerini geliştirecek, enerjilerini verimli bir şekilde harcayacaklar. Alanımızda hayata geçirilen bahçe oyunları, geleneksel oyunlar ve yarış parkurları konsepti öğrencileri çok sevindirdi.

Çalışmayı gerçekleştiren Fakülte öğretim görevlisi ve öğrencileri ile çalışmalara katkıda bulunan Karadeniz Ereğli belediyesine teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar