Süleyman Soylu’ya Ömer Selim Alan soruldu...

11 Eylül 2020 Cuma 16:42

Süleyman Soylu’ya Ömer Selim Alan soruldu...

Süleyman Soylu’ya Ömer Selim Alan soruldu...

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar tarafından yerel basında çıkan Zonguldak Belediye Başkanının Mahalli İdareler seçimleri sırasında telefon dinlenmesi olayı sonrası AKP İl Başkan Yardımcısının istifa ettiği iddiaları karşısında bu konunun TBMM’de İçişleri Bakanının cevaplaması için soru önergesi verildi.

Milletvekili Bedri Yaşar’ın soru önergesi şöyle:

“TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın içişleri Bakanı Süleyman SOYLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılması saygılarımla arz ederim.

Bazı basın yayın organlarında; AKP'li Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan'ın, kendisine oy vermeyen AKP'lileri "telefonla anket" bahanesiyle seçim öncesi fişlediği ve AKP Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Yılmaz'ın da, telefon anketiyle fişlendiğine dair ses kaydının önüne koyulması sonucu istifa ettiği konusunda haberler yer almaktadır. Bu bilgiler ışığında; 1. Bu haberler ve fişleme olayı doğru mudur? Doğru ise özel hayatın gizliliğini ihlal eden bu konuda her hangi bir soruşturma ve benzeri bir çalışma yapılmış mıdır? Yapılmış ise yapılan bu çalışmalar nelerdir?

  1. Başka belediye başkanlıkları ve kurumlar bünyesinde de bu tip telefonla anket yolu ile fişleme yapılmış mıdır? Yapılmış ise hangi belediye başkanlığı ve kurumlar bünyesinde yapılmıştır? Bu fişlemelerle alakalı hangi soruşturma ve çalışmalar yapılmıştır?”
Yorumlar