Safra kesesi değil, taş ocağı: 350 adet çıkarıldı

13 Ocak 2021 Çarşamba 14:06

Safra kesesi değil, taş ocağı: 350 adet çıkarıldı

Safra kesesi değil, taş ocağı: 350 adet çıkarıldı

Level Hospital’e gaz sancısı, şişkinlik ve karın ağrısı şikayetiyle başvuran hastanın safra kesesinden yaklaşık 350 taş çıkarıldı. Doktorlar, “Ameliyatı yaparken değil, taşları sayarken yorulduk” dedi.

Level Hospital Genel Cerrahi Uzmanı Opr.Dr. Hüseyin Bayrak ‘ın yaptığı kapalı safrakesesi ameliyatında hastadan yaklaşık 350 taş çıkarıldı.

Hastanemize gaz sancısı, şişkinlik, karın ağrısı şikâyetiyle gelen hastaya yapılan tetkiklerde, safra kesesinde çok sayıda taş olduğu belirlendi. Laparoskopik (kapalı) Ameliyata alınan hastanın safra kesesinden en küçüğü 1 milimetre en büyüğü 2 santim olmak üzere yaklaşık 350 taş çıkarıldı. Başarılı geçen ameliyatın ardından hastamız eski sağlığına kavuştu.

Level Hospital Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Hüseyin Bayrak, ameliyatı yaparken değil taşları sayarken yorulduklarını belirterek, “Bu hastalık genellikle sessiz hastalık olarak bilinir, kendini belli etmeden sinsice ilerler. Hiçbir belirti ve şikâyet vermeden, gece yarısı ansızın şiddetli bir ağrıyla soluğu hastanede almanıza yol açabilir“ dedi.

Yorumlar