Saadet Partisi kongresi...

14 Kasım 2021 Pazar 19:15

Saadet Partisi kongresi...

Saadet Partisi kongresi...

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, ‘’Hükümet; yolsuzlukların yapılmasından değil, yolsuzlukların duyulmasından rahatsız, büyük olasılıkla 2022’de de seçim olacak’’ dedi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Arıkan, Dedeman Oteli’nin Karaelmas Salonu’nda gerçekleştirilen Saadet Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı’nın 7. Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’de her geçen gün bir önceki günün arandığına dikkati çekti.

‘’HÜKÜMET, YOLSUZLUKLARIN DUYULMASINDAN RAHATSIZ’’

Arıkan, şunları söyledi:
‘’Ülkemizde sıkıntıları yaşıyoruz, her anlamda tıkanmışlık söz konusu, bunun için gayret edeceğiz ve başaralı olacağız.
İşsizlik almış başını gidiyor. Türkiye’de ekonomik sıkıntı, faiz problemi var. Faiz aldı başını gitti. 2021 yılı sonundayız, ekonomik krizden ve olumsuzluklardan insanlarımız buhran yaşamaktalar.
Hükümet; yolsuzlukların yapılmasından değil, yolsuzlukların duyulmasından rahatsız, büyük olasılıkla 2022’de de seçim olacak. Yapılacak seçimde, inşallah iktidarın ortağı olacağız.’’

‘’KENDİLERİNDEN OLMAYANI, YOK EDİLMESİ GEREKEN İNSANLAR OLARAK GÖRÜYORLAR’’

Türkiye’nin, tüm dünyanın gözü önünde olan coğrafyada yer aldığına işaret eden Arıkan, konuşmasına, şöyle devam etti:
‘’Partimiz, vizyon ve çalışmalarında Türkiye gündemine oturdu. Hiçbir siyasi parti, Saadet Partisiz seçime gitmeyi düşünmüyor, gelişmeler de bunu göstermektedir.
Erbakan hocamızın benimsediği başkanlık sistemiyle, şimdiki başkanlık sistemi aynı değil. 2017’de kabul edilen başkanlık sistemine, kamuoyu şu anda karşı. Partimiz, 2017’den beri gönüllerde, bunu sandıkta çevireceğiz.
İktidara geldiğimizde kutuplaştırıcı olmayacağız, kucaklayıcı olacağız. Ülkemizdeki en büyük sıkıntılardan biri de kutuplaştırma, kendilerinden olmayanı yok edilmesi gereken insanlar olarak görüyorlar.
Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız, çünkü bir arada olmamız gerekiyor.
Kuvveti değil, hakkı üstün tutan siyasi anlayışa sahibiz. Siyasi rant değil, halka hizmet anlayışına sahip siyasi anlayışı benimsiyoruz. Adaletten hiçbir zaman ayrılamayız, liyakatten yanayız, istişaresiz hamlemiz olmayacak, ahlak ve maneviyata önem veriyoruz, şeffaflık ve denetimden yanayız, planlı ve program sahibi olmak zorundayız, özgürlüklerin teminat altına alındığı tam bağımsız, güçlü ve öncü bir Türkiye’yi inşallah inşa edeceğiz. Üreten Türkiye’yi vizyon olarak ortaya koyacağız. İktidara geldiğimizde ABD, AB ve Rusya’ya muhtaç olmayacağız. Tüm seçmenlerimizi ziyaret etmeliyiz, milyonlarca insanımızın sıkıntısı var, onları dinlemek zorundayız. Çare, Saadet Partisi.’’

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Eyüp Yıldırım, fedakarca çalışmalarını yürüten teşkilatlarına teşekkür ettiğini belirterek, ‘’Yaşanabilir Türkiye kurma bilincindeyiz, tüm kademelerimizle sahada olacağız, sorunların çözümünün partimizin olduğunu söyleyeceği. İktidarın 19 yıldır çözmeyen sorunları, biz 19 ayda çözeceğiz. Partimizi, TBMM’ye taşıyacağız ve milletimiz için çalışacağız’’ diye konuştu.

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, Türkiye’nin idare edilemediğini her daim dile getirdiklerine dikkati çekerek,
‘’Ülkemizin kötü yönetimine engel olmamız içim mevcut yönetimi değiştirmemiz lazım. Bunun için hep beraber çalışacağız.
Partimizin ilk seçimde ve mahalli seçimlerinde başarılı olmasını, ayrıca mahalli seçimlerde de en az 10 belediyeyi kazanmamızı diliyorum’’ dedi.

Saadet Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer de merkez ilçenin başlıca geçim kaynağının taş kömürü olduğunu, tüm dünyada öneminin ve değerinin arttığını, Zonguldak’ta kömür gerçeğini kimsenin yok sayamayacağını söyledi.

Tek listeyle gerçekleştirilen kongrede başkanlığa seçilen İsmail Üstünyer’in, yönetim kurulu şöyle oluştu:
Yasel Akmaz, Armaan Ercan, Recep Demircioğlu, Halit Yıldırım, Osman Karadayı, Bilal Habeş Kanca, Mehmet Ulu, Radet Gökalp, Sezai Çakmaklı, Ali Özoğlu, Dursun Ali Çalık, Satılmış Erarslan, Volkan Papar ve Emre Kalaz.

Öte yandan, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, divan heyeti oluştu.
Divan başkanlığına seçilen Şahin Kalça, kongreye katılan davetli konukları anons etti, partili görevlinin okuduğu yönetim kurulu ibra raporu oybirliğiyle kabul edildi.
Partiye katılanlara da rozetlerin takıldığı kongrede, hatıra fotoğrafları çekildi.
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan’a, madenci bareti ile kömür tozundan yapıldığı bildirilen masa saati hediye edildi.
Kongreye; bölge, il ve ilçe başkanları, il ve ilçe teşkilat yöneticileri, bazı sivil toplum örgütlerinin yanı sıra siyasi parti temsilcilerin katıldığı öğrenildi.

Yorumlar
  • O. N. A.
    15 Kasım 2021 Pazartesi 15:56

    Allah, Zonguldak ve Ülkemiz için hayırlı ișlerine vesile eylesin. Seçilen arkadaşları tebrik ederiz.