Milletvekilleri de katıldı… Ormanlı teşkilatını açtılar…

9 Ekim 2021 Cumartesi 15:36

Milletvekilleri de katıldı… Ormanlı teşkilatını açtılar…

Milletvekilleri de katıldı… Ormanlı teşkilatını açtılar…

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “İsimleri ‘Adalet ve Kalkınma’ olan bir partinin verdikleri sözü tutmuş olduklarını görseydik, onlara teşekkür de ederdik. Biz şimdi bir memleket yönetimi teslim almaya çalışıyoruz” dedi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Ormanlı Beldesinde, İYİ Parti Belde Teşkilatı açılışında Saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Ağıralioğlu, açılışta yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi süresinde ülkede iyi işler yapılamadığı için iktidara aday olduklarını söyledi.

İYİ Parti Amblemlerinin, sadece iktidar etmeye çalışanlardan ibaret olmadıklarını belirterek, şöyle dedi:

“Bugün kalbi burada, sıfatı ne olursa olsun, memleketin güçlü yarınları için alın teri dökmüş, bunu bir bayrak yarışı gibi görmüş bir kadro var. Siyasi hassasiyetlerimizin, memleketin karşı karşıya olduğu dertlerin ortadan kalkması için, siyasi görüşü ne olursa olsun, Ay Yıldızlı Al Bayrağın altında, Şerefiyle yaşasın diye bir millet uykusuz gecelerini alın teriyle buluşturmuş her siyasal eğilimden insanlar var. Burada saygı duruşunda bulunuşumuz, bize bu memleketi bırakmış aziz şehitlerimizin hatırasının, omuzlarımıza ne yüklediğini biliyoruz. Peşine İstiklal Marşı’nı okuyoruz; İstiklal Marşı’nın hangi mukaddes mesuliyetle bizi,. Memleket, millet davasına ramettiğinin şuurunda yürüyoruz.”

BAŞARSALARDI TEŞEKKÜR EDERDİK, BAŞARAMADILAR

“İYİ Parti, sadece iktidara alternatif olan bir parti değil. Bundan fazlaca, bir partinin amblemini, mevcut iktidardaki partinin ambleminin yerine iktidar etmeye çalışan bir kadro da değil. Sadece o değil. İktidarın yapamadıklarının da hesabını verecek olan, iktidarın temsil etmek zorunda olup da temsil edemediklerinin mahcubiyetini duyan, iktidarın sarıp sarmalamak zorunda olup ta parçaladıklarını da birleştirmek zorunda olan bir sorumlulukla yürüyoruz. Biz İYİ Parti’yiz. Sadece ismimiz iyi olduğu için değil, işimiz iyi olduğunu bilen bir kadroyuz. Sadece isimler bize yetseydi, Adalet ve Kalkınma Partisi ismi onlara yeterdi. İsimleri ‘Adalet ve Kalkınma’ olan bir partinin verdikleri sözü tutmuş olduklarını görseydik, onlara teşekkür de ederdik. Biz şimdi bir memleket yönetimi teslim almaya çalışıyoruz. Siyasi rekabette AK Parti’ye düşman değiliz. MHP ile AK Parti’nin bu son yıllarda yürütmek istedikleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sürecinin yaptıkları iyi işlerde taraf olan, yapamadıkları kötü işler adına da milletinin safında hizalanan bir kadroyuz. Eğer başarsalardı, kendilerine teşekkür ediyor olacaktık ama başaramadılar.

SORUMSUZLUĞA KARŞI ÇIKIYORUZ…

Şimdi o keyfi yönetimin; şahsileşen, israfla buluşan, alın terini gözden çıkaran, haram-helal hassasiyetini yitiren, Devlet imkanlarını yakın muhite hudutsuzca kullandırırken, garibi gurebayı, fakiri fukarayı inciden sorumsuzluğa karşı çıkıyoruz. Zaman zaman bu keyfiliği ihsas ettirdiği için ‘Saray Lobranlığı’ diyoruz. Biz böyle deyince AK Parti’den arkadaşlardan ise ‘Saray Demeyin, külliye deyin’ sesleri çıkıyor. Bizim kast ettiğimiz yanlışlara ilişkin, ‘biz o yanlışları yapmıyoruz, biz bu yanlışları yapmaktan razı değiliz, bu yanlışların yapılmaması için mücadele ediyoruz’ demek yerine, ‘Külliye deyin’ diyorlar. Başka cevapları yok. ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın diyen’ görüş bugün nereye gelmiş; birisi diyor ki ‘Lokmalarınızı küçültür’, birisi diyor ki ‘kaloriferlerinizi birazcık az yakın’, bir diğeri diyor ki ‘mevsimsiz sebze yemeyin’, birisi diyor ki ‘iş aramayın. Bu iş arayanların sayısındaki çokluk işsizliği yükseltiyor.’ ‘İnsanı Yaşat ki devlet yaşası’ söylemindeki yolun sonunda, kabineden yükselen sesler bunlar. Dün de Sayın Cumhurbaşkanı muhalefete ‘iktidara talip olmamalarını tavsiye ederiz.’ dedi. Oldu canım, oldu!

NEDEN SARAY, NEDEN KÜLLEYİ?

Şunun bilinmesini isteriz; biz keyfiliğe istinaden ‘Saray’ deriz. Külliye, bu topraklardaki bin yıllık kadim varlığımızın, aslında medeniyet iddiamızın müesses organizasyonumuzun merkezidir. Bende onlara şöyle dedim; Duyuyorsanız Külliye, sağırsanız Saray. Anlıyorsanız Külliye, anlamıyorsanız Saray. Siyasi olarak görüyorsanız Külliye, görmüyorsanız Saray. Harama yakınsanız Saray, helalseniz Külliye. Liyakat istihdam ediyorsanız Külliye, sadakat ödüllendiriyorsanız Saray. Hesap veriyorsanız Külliye, hesap soruyorsanız Saray. Seviyorsanız Külliye, sövüyorsanız Saray. Merhamet ediyorsanız Külliye, bağırıyorsanız Saray. Birleştiriyorsanız Külliye, bölüyorsanız Saray… ‘Size bir sistem buldum, beni yetkilendirirseniz her derdinize derman olacağım’ diye Sayın Cumhurbaşkanının, 3 yılda bizi getirdiği yerden konuşuyoruz.

HAKLI ÇIKTIK, KEŞKE ÇIKMASAYDIK!

Muhalefet partisi olarak biz sonuçlara bakmak zorundayız. Şayet siz sözünüzü tutmuş olsaydınız, bugün biz sokaklarda gezemiyor olurduk. Siz, milletimize vaad etmiş olduğu zenginliği buldursaydınız, millet bugün muhalefet partilerine itibar etmek zorunda kalmazdı. Sözünüzü tutamadınız. Önümüzdeki seçimde vaat ettiklerini yapamayanlarla, endişelerinde haklı çıkanlar arasında bir mücadele var. Biz, endişelerimizde haklı çıktık. Keşke yanılsaydık.

ERKMEN; OYLARIN YÜZDE 100’ÜNE TALİBİZ

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen de, partinin kuruluş aşamasında yaşanan zorluklardan bahsederken, “bugün bir çok ankette oy oranımızın yüzde 20’lere yaklaştığını gösteriyor. Ancak şu iyi bilinsin ki, bu çok daha yüksekte. Biz, ülkedeki oyların yüzde 100’üne talebiz” dedi.

Erkmen, iktidar tarafından; 2004’de gündeme getirilen Ereğli-Devrek karayolunun halen bitirilememiş olduğunu hatırlattı.

İYİ Parti Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk de, söz konusu yolun bitirilememiş olmasının, bölge halkını cezalandırmak anlamına geldiğini savundu.

BALBALOĞLU: ORMANLI’YA DA TALİBİZ

İYİ Parti Ereğli İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu ise Ormanlı Beldesinin alt ve üst yapı sorunları bulunduğunu dile getirirken, Beldenin yol, doğal afetlerle baş etme, istihdam gibi sorunları  var. Biz burada bilinsin ki, yerel yönetime de talibiz” dedi.

UZUN TEŞEKKÜR ETTİ

İYİ Parti Ormanlı Belde başkanı Erhan Uzun ise yaptığı kısa konuşmada, katılanları selamlayarak katılımlarından dolayı teşekkür etti.

ÖZÇEKİM YAPTILAR

Parti binasının açılışı gerçekleştirilen program sırasında Milletvekili Ağıralioğlu ve Balbaloğlu, vatandaşların istekleri üzerine cep telefonları ile selfie (özçekim) gerçekleştirdiler.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyeleri Meral Alemdar ile Emine Küçükali, Ormanlı’dan CHP ve MHP Belde Başkanları, bazı CHP Karadeniz Ereğli İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Arslan, ADD Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yeliz Özakın Armağan ile kalabalık vatandaş katıldı.

Yorumlar