MHP heyetinden Karabük çıkarması...

22 Kasım 2021 Pazartesi 18:00

MHP heyetinden Karabük çıkarması...

MHP heyetinden Karabük çıkarması...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekilleri ile Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri,  ‘’Adım Adım 2023, İl İl Anadolu’’ programı kapsamında Karabük’e gelerek, çok sayıda partililerin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcilerinin de yoğun ilgi gösterdikleri gözlemlenen kahvaltıda buluştular.

MHP milletvekilleri Hayati Arkaz ve Ümit Yılmaz, MYK asil üyeleri Murat Kotra ve Afşin Birben ile yedek üyeler Yüksel Aydın ve Çağrı Acı ile MDK Yedek Üyesi Ahmet Korhan Mastı, MHP Karabük İl Başkanı Adem Kar’ın Büyük Kulüp de düzenlediği kahvaltı programına katıldılar.

Kahvaltıya, MHP Karabük İl ve ilçe başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, kentteki STK temsilcileri ve yönetim kademelerinin yanı sıra kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Bu arada yurt dışında olduğu için programa katılamadığı bildirilen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin, gönderdiği telgraf okundu.

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu programda, Karabük ve ilçeleri Yenice ve Eskipazar belediyelerinin hizmetlerinin yer aldığı fotoğraflardan oluşan videolu sinevizyon gösterildi.

‘’CUMHUR İTTİFAKI’NIN, KAPALI KAPILAR ARKASINDA PAZARLIĞI YOKTUR’’

Milletvekili Arkaz, kalabalık vatandaş topluluğuna hitaben yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

‘’Şehri emin Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili’ye ve ekibine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum.

Cumhur İttifakı’nın, kapalı kapılar arkasında pazarlığı yoktur.

Pandemi de devletimiz ve Türk doktorları başarılı olmuştur, ancak tedbiri elden bırakmamak lazım, ülkemizde 8,5 milyon kişi aşı olmuyor, aşı olmaları için ikna etmeye çalışalım.’’

‘ZİLLET İTTİFAKININ BAŞI HDP, ATATÜRK’ÜN KURDUĞU MECLİSTE BARINAMAZ’’

Milletvekili Arkaz, konuşmasına, şöyle devam etti:

‘’Hiç bir devlet terörle yaşayamaz, teröristler ittifakla hendeklere gömüldüler, gömülmeye devam edecekler. Devlete kafa tutulmaz, yurt içinde PKK terörü temizlenmiştir, terörün bitirilmesiyle beraber Doğu’da çok güzel hamleler yapıldı. Bundan sonra yurt içinde ve yurt dışında teröristlere izin verilmeyecek.

2023 seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum, zillet ittifakın başı HDP’dir, hain örgütün siyasi kanadıdır.

Bunlar, Meclis’ten gidecek gidecek gidecek arkadaşlar. Gitmesi lazım, Atatürk’ün kurduğu Meclis’te onlar barınamaz, ayıptır yazıktır.

Haine kim destek veriyorsa, vatana ihanet ediyordur. Bu memleketin her karış toprağında şehit kanı var.

Doğu Akdeniz’deki haklarımızı da korumamız, dış mihrakları rahatsız ediyor.’’

Milletvekili Ümit Yılmaz, şunları kaydetti:

‘’2017 yılında yeni yönetim sistemine geçildi, sizlerin oylarıyla da Cumhur İttifakı oluşturulmasıyla dış kaynaklı ekonomik saldırı başladı.

Bulunduğumuz coğrafyada kıymetli topraklar var. Terörle mücadele konusunda elimizden geleni yaptık, topraklarımızda da terörün başını ezeceğiz, sınır ötesindekilerle mücadele ediyor ve onları da ezeceğiz. Bize diz çöktürmek ve boyun eğdirmek isteyen emperyalist güçler, ekonomik saldırıya geçtiler. Ekonomik saldırıları da bertaraf edeceğiz, yüzümüzün akıyla sizlerin  desteğiyle bunu aşacağız.

2023’deki seçimlerde dış ve işbirlikçilere, birlikteliğimiz göstereceğiz.’’

MHP Karabük İl Başkanı Adem Kar, heyetin Karabük’te esnafın yanı sıra halkla kucaklaşarak kentin ve ülke gündemindeki konularla ilgili istişarelerde bulunacaklarını, bunun da önemli olduğunu söyledi.

Yorumlar