Kongre tamamlandı... Yeni Başkan Saffet Bozkurt...

6 Eylül 2020 Pazar 17:36

Kongre tamamlandı... Yeni Başkan Saffet Bozkurt...

Kongre tamamlandı... Yeni Başkan Saffet Bozkurt...

Karadeniz Ereğli’de AK Parti 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongrede 8 yıl boyunca ilçe başkanlığı  görevini yürüten Mehmet Fatih Çakır, görevi Avukat Saffet Bozkurt’a teslim etti.  Çakır, bundan sonra da teşkilatların emrinde ve yanında olmaya devam edeceğini söyledi. Kongreye katılan AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, eski ilçe başkanları ve teşkilatların muazzam bir birliktelik tablosu ortaya koyduğunu söyledi.                                        

Gülüç Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongre ile yaklaşık 8 yıl ilçe başkanlığı görevini yürüten Mehmet Fatih Çakır, Genel Merkez tarafından ilçe başkanlığına aday gösterilen Saffet Bozkurt’a görevi devretti.

Kongreye, AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim  Alan, CHP Ereğli İlçe Başkanı EYlem Ertuğrul, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli,  İyi Parti İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, TSO Başkanı Arslan Keleş, il geneli ve bölgeden belediye başkanları, Zonguldak ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden görevdeki milletvekilleri, eski milletvekilleri, çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Davetlileri, salonun kapısında mevcut İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve kongrede seçilecek olan Avukat Saffet Bozkurt birlikte karşıladı. Düğün salonunun dışında, kongrede sosyal mesafe kurallarına uyulması uyarısında bulunuldu.

Kongrenin başlangıcında yoklama tutanağı okundu. Çoğunlugun salonda hazır bulunduğu tespit edildi. Daha sonra Kastamonu Milletvekili Metin Çelik başkanlığında,  4 diğer üyeden oluşan divan kurulu oluşturuldu. Kongre Başkanı Çelik, kongrede selamlama konuşması yaptı. Çelik, başta genel başkan yardımcısı Erkan Kandemir olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

Kongrede saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Daha sonra faaliyet raporu okunarak ibra edildi.

ÇAKIR: TEŞKİLATIN YANINDAYIZ"

AK Parti İLçe Başkanı Mehmet Fatih  Çakır, yaptığı selamlama konuşmasında katılımcılara teşekkür etti,  8 yıllık görev süresi boyunca yürütülen çalışmaları anlattı.

Çakır şöyle konuştu:

"Ereğli'mizde başta liderimiz, cumhurbaşkanımızın desteği, bakanlarımız, milletvekillerimiz, il başkanlarımız, ilçe başkanlarımızın ve tüm paydaşlarımızın çabalarıyla 25 tane okulu tamamladık, tekli öğretime geçtik. 450 Yataklı hastanemiz ve diş hastanemizle tüm bölgeye hizmet veriyoruz. Ereğli Zonguldak yolumuzu, Bayat Kavşağı ve Üçköy hemzemin geçidiyle tamamlandı, hayırlı olsun. Bunun yanında Ereğli Çaylıoğlu yolumuz, çaylıoğlu'na kadar tamamlandı. İnşallah bundan sonraki dönemde sayın milletvekillerimiz ve hükümetimizin desteğiyle kalan kısım da tamamlanacak.

Ereğli'nin bir diğer konusu Üniversitenin kampüs alanıydı. Çok değerli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Ereğli Mitinginde verdiği müjdeyle projeleri tamamlandı. Bir ay gibi bir süre zarfında inşallah kazmayı vuruyoruz, Ereğli ve bölgemize hayırlı olsun. İstihdam ile alakalı Kandilli'de Ermaden çalışmaya başladı, inşallah 500-600'leri bulacak. Tersanelerimizin tapu irtifak hakkı belgesini Milletvekilimiz Ahmet Çolakoğlu'nun destekleriyle çözüme kavuşturduk. Subaşı Bölgesinde 130 dönümlük orta ölçekli organize sanayi bölgesinin tapu çalışmalarını tamamladık. yaklaşık bin binbeşyüz metrekarelik 70 işyeriyle birlikte en az 2000 istihdam hedefliyoruz. Bu da bölgemiz için önemliydi. Adliye Binası, Vergi Dairesi ve PTT inşaatıyla bunlar tamamlanmış oldu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye'de sadece bir siyasi parti değil. Adalet, tüm dünyadaki insanların adalete kavuşması, tüm mazlum coğrafyaların, ezilen insanların kalkınması hareketidir. Bu davada mücadele etmekten onur duyuyorum. Bizden sonra aday olacak Saffet Bozkurt arkadaşıma, ekibine yolları açık olsun diyorum. Başarılar diliyorum.Bizler de fert olarak elimizden geldiğince teşkilatın emrindeyiz, teşkilatın yanındayız, hep beraber Adalet ve Kalkınma Partisi için çalışacağız inşallah."

Çakır, konuşmasının ardından önceki dönem ilçe başkanları ve kongrede aday olan Avukat Saffet Bozkurt'u kürsüye davet ederek birlik ve beraberlik fotoğrafı verdi.

ÇOLAKOĞLU: "BU YOL BİRLİKTELİĞİMİZDEN GEÇİYOR"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu da yaptığı konuşmada, bu salonların AK Parti'ye yetmediğini ama pandemiden dolayı sınırlı bir kongre yapıldığını belirterek, "Allah'a şükürler olsun ki, Cumhurbaşkanımızla çıktığımız bu yolda dünyada sayılı devletlerden biri haline geldik. Cumhurbaşkanımızın gücü bu teşkilatlardan, bu salonlardan geliyor. Bu bir bayrak yarışı, bu bir yol. Küsmeden, darılmadan hep beraber yürümemiz gerekiyor" dedi.

Çolakoğlu, "Ereğli'de bu hizmetleri halkımıza sunduk. Sadece Ereğli'de mi, Zonguldak'ta, Türkiye'de, sadece Türkiye'de değil, mazlumlara, Recep Tayyip Erdoğan'a güvenen herkese bu hizmetleri sunduk. İnşallah liderimizle birlikte Türkiye'nin gücünü göstermeye devam edeceğiz. Bu yol teşkilatlardan, birlikteliğimizden geçiyor" şeklinde konuştu.

UÇAR: "HEP BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, daha önce görev yapmış teşkilat mensuplarına teşekkür ederek, "Bugün yine biriz beraberiz, AK Parti'nin 18 yılının temelinde bir olmak, beraber olmak, bencillikten uzak durmak, hep birlikte Türkiye'yiz anlayışıyla hareket etmek var. Siyaset insan kazanma sanatıdır. İnsanı kazanabilmek için de en önemlisi de teşkilatlarımızdır. Tabandaki tüm teşkilatlarımız, vatandaşlarımızla temas kuran, onlara el uzatan kademelerdir." dedi.

TÜRKMEN "EN ÖNEMLİ MESELE 2023 SEÇİMLERİ"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen de, "Bu çağrı burada bitmez" sözüyle beraber 2001'de başladık, o heyecanla devam ediyoruz. Türkiye'nin en ücra köşesinde bile bu heyecanı hissediyoruz. İşte bu heyecan, bu birliktelik devam ettiği sürece dışarıda düşmanlar, içeride hainler bize vız gelir, hepsinin hakkından geliriz. Genel Başkanımız dedi ya, Türkiye,. Türkiye'den daha büyüktür. Coğrafyamız çok daha büyüktür. Suriye'de, Irak'ta, Libya'da, sudan'da, Lübnan'da, aklınza gelebilecek her yerde adalet platformunda yüzlerine karşı Dünya Beşten Büyüktür diyen bir liderimiz var. En önemli mesele 2023 seçimleri, iyi bir şekilde hazırlanacağız, yaptığımız hizmetleri sayacağız, anlatacağız. " dedi.

TOSUN ÇAKIR'A TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun da 18 yıllık AK Parti döneminde Türkiye'nin bölgede bir güç, bir barış ve istikrar adası haline geldiğini belirterek, "Zaferlerimize sürekli yenilerini ekleyerek bugünlere geldik. Milletimizin çoğunluğunun desteğini almak, başarımızın temeli olmuştur. Bu başarıların temelinde siz teşkilatlarımızın çalışmaları vardır. Yürüttüğümüz bu kutlu mücadelenin ilçemizdeki sancaktarlığını sizler yaptınız. Bu sancağı ayakta tutan, gece gündüz mücadele eden Fatih Çakır arkadaşımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz ilelebet sürecektir." ifadelerini kullandı. Tosun, yeni yönetimin de büyük hizmetler yapacağına inandığını ifade etti.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KANDEMİR... "MUAZZAM BİR TABLO VAR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ise kongrede ortaya konulan birlik ve beraberlik tablosunu değerlendirirken, "Muazzam bir tablo ortaya konulduğunu" konulduğunu belirterek, görevi devreden Mehmet Fatih Çakır'a teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Ereğli ilçe kongresi için ilçeye geldi. Kandemir yaptığı konuşmasında Türkiye’nin Cumhuriyet’in 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında dünyanın en iddialı ülkesi arasına gireceğini söyledi.  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan kongresine katıldı. Kandemir, Ak Parti olarak 19 yıllık siyasi geçmişinde çok badireler attıklarını, çok sınandıklarını ancak Halkın teveccühü ile bu badireleri atlattıklarını kaydetti.  Konuşmasına ‘2023’de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında dünyanın en iddialı ülkesi arasına sokmuş olacağız’ sözleri ile devam eden Erkan Kandemir “Cuma günü Genel Başkanımızla bu hafta yapacağımız kongreleri değerlendirirken Cumartesi günü Nevşehir Merkez İlçede, sonrasında da Pazar günü Zonguldak’ta Ereğli’de olacağım demiştim. Ereğli’me çok selamlarımı ilet, özledik geleceğim” dedi. Tüm ekip arkadaşlarıma yaptıkları başarılı ve gayretli çalışmalardan ötürü teşekkürlerimi iletin” dedi. Bizler inançla yaparız yaptığımız işi. Onun için Cumhurbaşkanımız iman varsa imkân da vardır diyor. Kendi yolumuzu kendimiz açacağız. Biliyoruz ki yürüdüğünüz yollar konforlu ise kaybolmuşsunuz demektir. Biz Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu memlekete bu millete nasıl hizmet ederiz derdini ve gayesinde gece gündüz çalışıyoruz. Hangi engel çıkartılırsa çıkartılsın önümüze, hangi sınavla karşılaşırsak karşılaşalım diyoruz ki göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Bize tarif edilen yerde durmayacağız. Bize düne kadar had bildirenlerin o parmaklarını geri iade edeceğiz, ettik, etmeye de devam edeceğiz. 18 senede çok sınanmalarla karşılaştık. Çok badireler atlattık. Allaha hamdolsun her defasında milletimizin teveccühü ile teşkilatlarımızın gayretli çalışmaları ile o badirelerin içerisinden çıkmayı bildik. Şimdi dönüyoruz ve biliyoruz ki 2023 öyle kolay olmayacak. Türkiye iddiasını arttırdıkça hedeflerini daha yükseğe koydukça sınavlara tabi tutulacak. Bizim birliğimize ihtiyacımız var.  Teşkilatlarımız bugün Ereğli’den muhteşem bir tablo verdiler. Gerçekten şükranlarımı sunuyorum. Çok heyecanlandığımı özlenen bir tabloyu burada gördüğümü yürekten ifade ediyorum. Genel Başkanımıza da arz edeceğim. Kongre değerlendirmesini de yaparken bu coşkuyu ve muazzam birlikteliğini kendisine aktaracağım. Dava arkadaşlarım kötülükleri bitirmek mümkün değildir ama iyilikleri arttırabiliriz. Biz bu ülkeye sevdalıyız biz bu millete sevdalıyız, bize oy versin vermesin hangi mezhepten meşrepten olursa olsun bu coğrafyaya bu millete borcumuz var. Gayret gösterip mücadele edeceğiz. Ereğli sadece Zonguldak’ın değil Türkiye’nin gözdesi. Burada biz aşığız bu topraklara. Cumhurbaşkanımız Selam gönderirken sesindeki heyecanını hissettim. İstirhamımız şu şimdi inşallah yeni görev alacak arkadaşlarımızla birlikte geceli gündüzlü bir çalışmaya başlamamız lazım. Burada gerçekten de muazzam bir ekip var. Bu millete olan aşkımız ile sevdamız ile gece gündüz mücadele edeceğiz. Daha çok çılgın projemiz var. Çünkü bizim cesaretimiz var. Gayret göstereceğiz evvel Allah içinden yetiştirildiği Tayyip Erdoğan liderliğinde çok büyük başarılar elde edecektir. Bizler kuşkusuz tabelasını 18 sene önce açmış bir partiyiz. Ceddimizin bu dünyaya ne söylediğini biliyor ve görüyoruz. Adalet bizim heyecanımız ve aşkımız. Bunu yapmak için çalışacağız, gayret göstereceğiz. Teşkilatlarımız bugünden itibaren işte bu coşku ve heyecanı sahaya yansıtması lazım. Eğer biz milletimiz bize bir ders vermiş ise kendimizde buluruz kabahati. Şapkamızı önümüze koyarız neyi eksik anlattık nerede yanlış yaptık bizim kabahatimiz nedir diye kurmaylarla kafa kafaya verir ve bir yol haritası çıkartır. Burada muhteşem bir heyecan gördük. Muazzam bir ekip gördük. Allah’ın izniyle şimdi el ele gönül gönüle vereceğiz Türkiye’yi daha güzel yarınlara taşıyacağız. 2023’e giderken zaman zaman Cumhurbaşkanınız da söylüyor herhangi bir dönüyor teşkilatlarımız bunu anlatıyor mu vatandaşlarımıza anlatıyor mu. Bizim milletten başka kimsemiz yok. Bizim istikametimizi çizenler burada. Biz millete bakarız, bakıyoruz. Bizim istikametimizi millet çizer. Onların gönlünde geçen şeyle coşarız biz. Diğer partilere benzemeyiz biz. Dudaklarının ucu ile sevilenlere benzemeyiz biz. AK Parti yaptı diye alkışlayamayanlara benzeyemeyiz biz. Deriz ki ya kim olursa olsun taş üstüne taş koy arkadaş. Taş üstüne taş koy biz seni alkışlarız. Ama millete ihanet ederseniz karşınızda bizi bulursunuz. 19 senedir işte bu heyecanla mücadele ediyor AK Parti. Onun için Recep Tayyip Erdoğan hala bizim milletimizin değil tüm coğrafyanın umudu. Başımızda çok büyük bir lider var. Sıfatların peşine değil hareketin içine doğar onun peşinde koşarız. Sıratı müstakimde… Yapacak çok işimiz söyleyecek çok sözümüz. Var. Göreceksiniz Türkiye her gün güçlenmeye devam edecek. 2023’de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında dünyanın en iddialı ülkesi arasına sokmuş olacağız ve göreceğiz 2020 yılında ardı ardına genel başkanımızın müjdeleri gelecek. Göreceksiniz 2021 daha güzel olacak, 2022 daha güzel olacak. Bizim bir hayalimiz var. Bu millete bir borcumuz var. Allah’ın izniyle peşine düşecek hangi engelle karşılaşırsak karşılaşalım onu geçecek ve ülkemizi hak ettiği yere taşıyacağız. Burada vazife bizim teşkilatlarımıza düşüyor. İstirhamımım ayrılığa gayrılığa düşmeden aramıza kötüyü kötülüğü sokmadan el ele gönül gönüle bu millete olan borcumuzu birlikte ödeyelim. Burada yaşadığımız şu birlik ve beraberlik tablosunu Türkiye’nin dört bir tarafına yayarak inşallah kenetleneceğiz. Genel Başkanımızın arkasında ülkemizi yeni ufuklara taşıyacağız. Ben bu salonda bu heyecanı gördüm” dedi.

BOZKURT'UN LİSTESİ

Avukat Saffet Bozkurt'un tek aday olduğu kongrede oy kullanması beklenen 402 kayıtlı delege bulunuyor. Bozkurt'un yönetim kurulu listesinde, Ahmet Küçük, Fadime Doğru, İbrahim Sezer, Ömer Yazıcıoğlu, Hanife Kaya, Ahmet demir, Kadir Çaygeç, Nuriye Topaloğlu, Mehmet Yiğitoğlu, Satılmış Kurtlucu, Muhammet İkbal Çakır, Mustafa Kalkan, Nurgül Kızılarslan, Kemal Demirtaş, Talip Seyhan, Şakir Başol,  Derya Demiriz, Nusret Burak Öztürk, Nevzat Tarakçı, Necati Akdeniz, Zelkif Öztürk, Mustafa Güldalı, Halil Kurtay, Turgut Tanyıldız, Hakan Eroğlu, Yakup Akkaya, Şenol Akyol, Muhammet Mücahit Andiç, Celal Zeybek bulunuyor. Yönetim Kurulu listesi ile birlikte, 164 kişilik İl Kongre Delegeleri de genel kurulun oyuna sunuldu.

Yorumlar