Kaymakam Mehmet Yapıcı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

23 Kasım 2022 Çarşamba 18:24

Kaymakam Mehmet Yapıcı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Kaymakam Mehmet Yapıcı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Yeni nesillere ışık olan, Ülkemizin ve dünyanın geleceğini şekillendiren ve her birimizin Ülkesine hizmet eden bireyler olarak yetişmesinde başrol sahibi öğretmenlerimiz, toplumumuzda, memleketimizin dört bir yanında bilginin, sevginin öncüleri örnek insanlardır.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bilgi ve beceriyle donatan, sevgiyle büyüten öğretmenlerimiz mesleklerin en yücesini icra etmektedir. Geleceğimizin omuzlarında yükseldiği öğretmenlerimiz bu kutsal görevi yurdun dört bir yanında fedakârca yapmaktadır.

Bu kutsal mesleğin temsilcileri olan öğretmenlerimiz emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörüyü en yüksek manada sergileyerek yeni nesillerin yetişmesinde rehber olmuşlardır.

İçinde bulunduğumuz bilgi ve iletişim çağında yetenekli, donanımlı, birbirine saygılı, sorumluluk bilinci taşıyan bireyler öğretmenlerin sayesinde yetişecektir. Yine eğitime ve öğretime yapılan her yatırım, insanımızı kendi kendine yeterli hale getirecek ve sorunlarımızın çözümünü kolaylaştıracaktır.

Tarihin her döneminde öğretmenlerine en üstün değeri veren bir medeniyetin mensupları olarak bizler de bu mukaddes mesleğin saygınlığını koruyacak ve her zaman yanınızda olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin yıl dönümünde, en zor şartlarda bile Ülkemizin her köşesine ulaşarak yeni nesillere ışık olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Yorumlar