Her okulda heyecan...

20 Ocak 2023 Cuma 14:50

Her okulda heyecan...

Her okulda heyecan...

Ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde de 2022-2023 Eğitim Öğretim Döneminin yarı yıl tatili bugün başladı.Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı; beraberinde Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül ve bazı daire müdürleri ile Nurdan-Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldı.
Yapıcı ve beraberindekiler, Okul Müdürü Begüm Ercan ile birlikte 3 öğrenci tarafından karşılandı. Okulda hazırlanan 2 sınıfa giren Kaymakam Yapıcı ve beraberindekiler, öğrencilere yarıyıl karnelerini verdi, başarılarından dolayı madalyalarını takdim etti. Protokol üyeleri, öğrencilerin hazırladıkları sunumu alkışladılar.
Kaymakam Yapıcı ve protokol üyeleri daha sonra Öğretmenler Odasına geçerek, öğretmenlerle sohbette bulundu.
Törende; İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen Ali Akca, İlçe Sosyal Yardımlaşma Müdürü Abdullah Hasçelik, İlçe Nüfus Müdürü Melikhan Babalık, İlçe Mal Müdürü Zehra Okuyucu ile Belediye Özel Kalem Müdürü Faruk Deniz hazır bulundu.

AKGÜL’ÜN MESAJI
Bu arada İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, yarı yıl tatiline ilişkin mesaj yayınladı.
Akgül, mesajında şunları kaydetti:
“Sevgili Öğrenciler, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi geride kaldı. Yarıyıl tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışırken yarıyıl yorgunluğunu üzerinizden atmalı ve elinizden geldiğince ikinci yarıyıla hazırlanmalısınız. Ancak dinlenmenin sadece boşa vakit geçirmek olmadığını unutmayın.
Sizi aydınlatan, ruhunuzu dinlendiren ve kendinizi iyi hissettiren, sizinle konuşan kitapları okumayı asla unutmayın. Aldığı sorumlulukların bilincinde, planlı çalışmayı bilen, ulaşılabilir hedeflere sahip olan ve kararlı bir nesil yetiştirmek için bizler var gücümüzle çalışırken sizler de emeklerimize sahip çıkıp başarıyı kendinize rehber almanın gayreti içinde olun.
Bu vesileyle size çok güzel bir yarıyıl tatili diliyor ve gözlerinden öpüyorum.
Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Yaptığınız özverili çalışmalarla eğitim öğretim faaliyetlerimizin aksamadan yürümesini sağladığınız için ayrıca geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, en iyi şekilde yetiştirdiğiniz için hepinize minnettarım. Tüm emekleriniz için teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum
Sayın Veliler, Unutmayalım ki; öğrenci karnesi sadece öğrenciyi değil sizleri de bizleri de değerlendirir. Başarılı öğrenciler, sevinç ve gururunu ailesi ve yakınları ile paylaşmanın hazzını yaşarken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalı ve asla onların kendini yetersiz hisseden, umutsuzluğa kapılan, ailesinden azar işiteceği ve zarar göreceği endişesini taşıyan, özgüven duyguları incinmiş, duygusal yönden yıkılmış birer çocuk olmadıklarını hissettirmek için hassasiyet göstermelisiniz. Çocuklarımız kadar bizler de bu sorumluluğun farkında olmalı ve üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmalıyız. Hayat okuluna hazırlanırken evlatlarınızın en büyük destekçileri sizler olmalısınız. Bu bilinçle, çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, özgüvenlerini yitirmelerine sebep olabilecek suçlamalardan kaçınmanızı rica ediyorum.
Bu vesile ile Kdz. Ereğli'mizin eğitimde yükselen çıtasına verdikleri içten destekten ve bir dönem boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından ötürü tüm eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize keyifli tatiller diliyor, velilerimize sağlık başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.”

HER OKULDA HEYECAN
Karadeniz Ereğli’de, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı 1. Döneminde Resmi/Özel okul öncesi 3 bin 214 öğrenci, ilkokulda 8 bin 956 öğrenci, ortaokulda 9 bin 445 öğrenci, lisede 9 bin 864 öğrenci olmak üzere toplam resmi/özel 131 okulda 31 bin 479 öğrenci yarı yıl tatiline girmiş oldu.
Aralarında Cumhuriyet Ortaokulu, Kavaklık İlkokulu, Erdemir İlkokulu, Pestilci İlkokulu, başta olmak üzere her okulda idare tarafından öğrencilere karneleri verildi, kitap hediye edildi.
Okul müdürleri, öğrencilere hitaben yaptıkları konuşmalarda, iyi bir tatil geçirmeleri dileğinde bulunurken, öğretmenlerin verdikleri ödevlerin yanı sıra ev çalışmalarını da ihmal etmemelerini istediler.
Öğrencilerin heyecanı, ailelerine de yansıdı.

Yorumlar