Hedef Ereğli Belediyesi…

26 Eylül 2021 Pazar 14:46

Hedef Ereğli Belediyesi…

Hedef Ereğli Belediyesi…

AK Parti Zonguldak yönetim kademeleri, Karadeniz Ereğli’de düzenlenen Birlik, Beraberlik ve Kaynaşma Toplantısı’nda bir araya geldi. AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, toplantıda yaptığı konuşmada, “Belediye başkanlarımız tarih yazıyor. Merkez belediyesinden diğer belediyelere kadar bu devam ediyor. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz, dün de ürettik, bugün de üretiyoruz” dedi. Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar da parti içinde birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Toplantıya katılan konuşmacılar, bir yandan yaklaşan seçimlerin önemine dikkat çekti, diğer taraftan ise 2024 yerel seçimlerinde Ereğli Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanmanın önemini vurguladı. Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, “Her fırsatta kavga ortamı oluşturup, 20 yıldır yaptığı gibi polemiklerden beslenen bu yönetimin her seçimde sözünü verdiği projeler, göreve geldiğinde katalog belediyeciliği olarak kağıt üstünde kalmıştır.  ” dedi.

Karadeniz Ereğli Ak Parti İlçe Başkanlığı’nca Birlik, Beraberlik ve Kaynaşma Toplantısı düzenlendi.

Gülüç Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya, AK Parti Milletvekilleri Polat Türkmen; Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar, AK Parti İl Başkan Vekili Ömer Günay, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, önceki dönem milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Fazlı Erdoğan, Önceki dönem Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli, önceki dönem Gülüç belediye başkanı Aydın Güngör, Önceki dönem Gökçeler Belediye Başkanı Bekir Çolak, partinin görevdeki ve önceki dönemlerdeki ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları ve yöneticileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen toplantıda yaptığı konuşmada, bütün gayelerinin hizmet yarışı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu seçim her şeyden önemlidir. Kökleri, mazisi, beslendiği kaynaklar aynı olanların bir araya gelemediği, ayrılık tohumları ekmek için çaba sarf ettiği bir yerde, beş altı tane benzemezin bu toprakların kültürüyle hiçbir ilgisi olmayanların bir araya gelmesinde zannetmeyin ki, sadece kendi düşünceleri değildir, sadece iktidar olmak, millete hizmet için bir araya geldiğini düşünmeyin. Bunların bir aklı var. Bunların bugünkü dünyada, bugünkü Türkiye’ye biçtikleri dünyanın bir misyonu vardır: bunlar uzun vadeli düşünenlerdir. Bunlar uzun vadede bütün devletleri ve milletlerini perişan edebilmek, diz çöktürebilmek için büyük stratejiler uygularlar. Bugün Türkiye’nin başındaki budur. Bu bir tesadüf değildir.

Kişilere kurumlara bir şey demek istemiyorum. Bir seçim arifesinde değiliz. Kimseyi kırmak dökmek istemiyoruz. Biz herkese kucak açıyoruz. Türkiye’nin bütün milletine, Türk Milletine kucak açıyoruz. İnşallah bu topraklarda el birliğiyle, birlikte bir olacağız, ülkemize hizmet edeceğiz, gelecek nesillere yönetilebilir, dünyada bir sözü olan, sesi daha gür çıkan bir ülke, bir miras bırakmak zorundayız. Yoksa bize bırakılan mirası yemek çok kolay, işini doğru yapmayan, mirası yiyip bitiren bir nesle de benzeyebiliriz. Allah’a hamdolsun, bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da, dünyaya söyleyeceği sözleri sizlere, bizlere  güvenerek söylüyor. Siz onun arkasında dik durduğunuz sürece, bu sözleri söylemeye, milli ve yerli duruşundan taviz vermemeye devam edecektir. Bizlere düşen de görevimizi bilerek, onun üzerindeki yükleri alarak, yöremizdeki hizmetleri el birliğiyle yapmaktır. Belediye başkanlarımız tarih yazıyor. Merkez belediyesinden diğer belediyelere kadar bu devam ediyor. Biz laf üretmiyoruz, iş üretiyoruz, dün de ürettik, bugün de üretiyoruz.”

ÇOLAKOĞLU:  “ZONGULDAK’TA ÇOK GÜZEL GELİŞMELER YAŞIYORUZ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dimdik durarak yollarına devam etmeleri gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Ereğli anlamında, Zonguldak anlamında çok güzel gelişmeler yaşıyoruz. Türkiye’de olduğu gibi, Filyos liman projesi söylemden eyleme geçmiş durumdadır. Zonguldak havaalanı işler duruma gelmiş durumdadır. Mithatpaşa projesinde çok kısa bir zaman kalmış durumdadır. Sahil yolu düzenlemesi devam etmektedir. Devlet hastanesi aynı şekilde devam etmektedir. İnşallah çok kısa zamanda Ereğli Üniversitesi’ni de hep beraber bölgemize kazandıracağız. Yani zonguldak’ın her tarafı şantiye halinde devam ediyor. Bunda sadece bizim değil, 20 yıldır Ak Parti kadrolarındaki herkesin emeği vardır. Hepsine teşekkür ediyoruz”

UÇAR: “SON DÖNEMDE ÇIKAN PARTİLERİN HEPSİ PROJE PARTİSİ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da ülkenin ne zaman bir hamle yapsa hain güçlerin saldırdığını belirtti.

Bu duruma karşı birlik beraberlik gerektiğini ifade eden Uçar  “Birlik beraberlik için de ne yapmamız lazım, bu ülkeyi yöneten iradeye hepimizin sahip çıkması lazım. Niçin bunu söylüyorum. Son dönemde birtakım siyasi partiler oluştu. Türkiye’de şu anda 119 siyasi partiler var. Son dönemlerde çıkan partilerin hepsi proje partilerdir. Ne siyasi görüşü, ne hedefi aynı olmayan siyasi partiler bir araya gelmişler, kendilerine 2023’ü hedeflemişler. Amaçları ne, 2023’te Cumhurbaşkanımız gitsin de gerisi Allah kerim. Ne olur Allah kerim, 2002 öncesinden daha beter oluruz” dedi.

ALAN:  “CUMHURBAŞKANIMIZIN ZONGULDAK’A POZİTİF BAKIŞI VAR”

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, 30 yıldır hiç hizmet görmemiş bir şehir devraldıklarını ifade ederek şöyle dedi:

“Bunları bilmiyor muyduk, biliyorduk.  Allah’ın izniyle hepsini yapacağız, yapıyoruz da. Vatandaşımız 30 yıldır neye hasret kaldıysa, inanın hem seçim öncesinde hem de seçim sonrasında her gün bunlarla düşünüp, yatıp kalkıp, vekillerimizin öncülüğünde, Ankara’da güzel işler yapıyoruz. Bunların hepsinin başında tabii ki Cumhurbaşkanımızın Zonguldak’a pozitif bakışı var.  Sayın Cumhurbaşkanımız 4 Mart’ta Zonguldak’ta miting yaptıktan sonra, helikopterle ayrılırken, ‘ Doktor seçimi alacak mısın’ dedi. ‘Allah’ın izniyle o iş tamam sayın cumhurbaşkanım, kendi bütçemizle zonguldak’ı imar edemeyiz. Vatandaşımızın taleplerini sizlere güvenerek sunduğumuz 5 ana ve diğer tali projeler için sizin desteğinize ihtiyacım var’ dedim. Cumhurbaşkanımız, ‘Seçimi al, gerisini bize bırak’ dedi. Aynen öyle bir şey var Zonguldak’ta, Allah Razı olsun kendisinden. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla başta Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, hepimizden fazla Zonguldaklı. Gerçekten bir gün bizi kırmıyor. Ne istiyorsak, bakanlığın gücü yettiği kadar gayret ediyor. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Zonguldak’a daha sıcak bakıyor. Bu vekillerimizle beraber, bizleri Ankara’da daha güçlü kılıyor. Sadece Zonguldak için değil, Ormanlı’dan Nebioğlu’na kadar her yer için hizmet istiyoruz, bunu tekrar ederek,  hem de bizde olmayan Ereğli gibi, Zonguldak’ın ana arteri, sanayisiyle, doğallığıyla güzelliğiyle, kaybettiğimiz Ereğli’yi 2024’te kazanarak Zonguldağımıza ve Cumhurbaşkanımıza hediye etmemiz gerekiyor.”

BOZKURT’TAN EREĞLİ BELEDİYESİ’NE “HEYKEL BELEDİYECİLİĞİ” ELEŞTİRİSİ

AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt,  bir yıllık görev süresince, tüm köy ve mahallelerde sorunları dinlediklerini, çözüm için mücadele ettiklerini söyledi.

Bozkurt, “Başta 14 Km’lik Ereğli Devrek yolu olmak üzere, Hükümet Konağı, Emniyet Müdürlüğü binası, Eğitim kampüsü ve diş hastanesi yapımında büyük mesafeler kaydettik. Bu yatırımların çok kısa bir süre içinde ihalesi yapılacak, temelleri atılacak ve faaliyete geçecektir. Ak Parti olarak 2023 hedefleri doğrultusunda Ereğli’de çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız” dedi.

İlçede 20 yılı aşkın zamandır görev yapan yerel yönetimin sahil haricinde bir eser ortaya koyamadığını söyleyen Bozkurt, belediyeyi şu sözlerle eleştirdi:

“Karadeniz Ereğli belediyesi her hafta yeni bir heykel açılışı yaparak, CHP’nin heykel belediyeciliğindeki öncülüğünü yapmaya devam ediyor. Her fırsatta kavga ortamı oluşturup, 20 yıldır yaptığı gibi polemiklerden beslenen bu yönetimin her seçimde sözünü verdiği projeler, göreve geldiğinde katalog belediyeciliği olarak kağıt üstünde kalmıştır.  Allah’ın izniyle ilk yerel seçimlerde sizlerin de gayretleriyle Karadeniz Ereğli’yi Ak belediyecilik ile buluşturup, halkımızı hak ettiği hizmetlere kavuşturacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”

DİĞER KONUŞMACILAR…

AK Parti İl Başkan Vekili Ömer Günay, İl Başkanı Zeki Tosun’un Karadeniz Bölgesi İl Başkanları Toplantısı’na katılması dolayısıyla toplantıya katılamadığını belirterek selamlarını iletti. Günay, pandemiden bir süredir dolayı etkinlik yapılamadığını bundan sonra daha fazla etkinlik yaparak istişare edeceklerini söyledi.

AK Parti Önceki Dönem Milletvekili Fazlı Erdoğan, “15 Temmuz’a tiyatro diyenler, günümüzde canlı, hepimizin gözünün içine baka baka tiyatro oynuyor, ama biri başrolde oynuyor, bizim geçmişte aramızda olan kardeşlerimiz de figüranlık yapıyor.  Çok şey söylüyorlar. Söylediklerinin binde birisini o gün niye konuşmadınız. Şimdi konuşup kimin değirmenine su taşıyorsunuz? Dikkatli olalım arkadaşlar,  bizim kaybedecek bir tek insanımız, bir tek seçmenimiz yok. Hepimizin başında, karizmasıyla, inancıyla, omurgasıyla Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “Özel idare ve il genel meclisi olarak köylerdeki hizmetlerimiz kesintisiz devam ediyor. Vatandaşlarımdan istediğimiz sadece biraz sabır. Biz bütün bu eksiklikleri inşallah 2024 yılına kadar bertaraf edeceğiz” dedi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, beldede yapılan hizmetleri anlatırken, “24 derslikli modern bir ortaokula Gülüç’ü kavuşturduk. Çay bahçemizi açarak halkımızın 30 yıllık hasretini giderdik. Millet bahçemizi de inşa etmek üzereyiz” diye konuştu.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı Kurucu Başkanı Muhammet Köse ise “Bu tablo, ilk hedefimiz olan 2023-2024 hedeflerine emin adımlarla yürüdüğümüz, ayak seslerimizdir. Bu tablo, 2023-2024 yılında aydınlık ufuklar olacağının işaret fişeğidir. Bu tablonun ortaya çıkmasında, bu kadroları bir araya getiren, başta sayın ilçe başkanımız Saffet Bozkurt nezdinde bütün yönetim kurulu arkadaşlarımıza, Kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Yorumlar
  • muhittin avcı
    27 Eylül 2021 Pazartesi 12:51

    ülkenin içinde bulunduğu bu ekonomik atmosferde o biraz imkansız gibi görünüyor.