Gazi Gemi Alemdar mektup zarfları gönderildi...

24 Kasım 2021 Çarşamba 14:43

Gazi Gemi Alemdar mektup zarfları gönderildi...

Gazi Gemi Alemdar mektup zarfları gönderildi...

Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, Gazi Gemi Alemdar anısına PTT Filateli Servisi tarafından bastırılan özel zarflarını bugün PTT Karadeniz Ereğli Şubesi ile tüm Türkiye’de aynı anda satışa çıkartıldı.

Keleş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada;

“Değerli basın mensupları, sayın ilçe başkanlarım,sivil kuruluşun başkanları değerli Ereğli halkı hepiniz hoş geldiniz. Bu çok anlamlı günde beraberiz. Öncelikle ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, rahmetli babamın ve şu an da aktif olarak öğretmenlik görevi yapan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum. “Kdz. Ereğli TSO  olarak Karadeniz Ereğli’nin ticari ve sanayi gelişiminin yanı sıra yörenin sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliklerin, eşsiz coğrafi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı bağlamında sürdürdüğümüz destekler devam ediyor. Oda olarak Kdz. Ereğli’nin Millî Mücadele sürecindeki en önemli imzası Gazi Gemi Alemdar gemisinin tanıtımı için yürütülen çalışmaları hızlandıracak bir projeyi destekliyoruz. Bildiğiniz üzere Karadeniz Bölge Komutanlığının, Kdz. Ereğli Belediye’sinin girişimleri ve ilçede faaliyet gösteren tersanelerin destekleri ile müze gemi olarak inşa edilen Gazi Gemi Alemdar Gemisi, ilçenin Turizmde cazibe ve gözdesi haline gelmiştir. Gazi Alemdar gemisi ve Kdz. Ereğli’nin İstiklal Madalyası ile onurlandırılması için 2020 yılında Zonguldak milletvekillerimiz meclise bir anı teklifi sundular. Kdz. Ereğli TSO olarak Alemdar’ın İstiklal Madalyası ile onurlandırılması, Kdz. Ereğli tarihine, ilçemizde yaşayan insanların milli birlik ve beraberliğe verdikleri önemi ve tarihin her döneminde gösterdikleri vatanperverlik örneğinin ödüllendirilmesi anlamını taşıyor.  Bu projeyi çok destekliyoruz.”

Programa katılan AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Gazi Alemdar Gemisi  zarfları PTT aracılığıyla Cumhurbaşkanımıza, TBMM’deki 600 Milletvekillerine, siyasi parti başkanlarına mektup gönderildi.

 

Yorumlar