Furkan Akçadağ Kimdir?

21 Eylül 2022 Çarşamba 18:35

Furkan Akçadağ Kimdir?

Furkan Akçadağ, Akçadağ Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra Gökyüzü Telekomünikasyon firmasında Kurul Üyesi, Whitemont LTD. şirketinde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

Tam ismiyle Şeyhmus Furkan Akçadağ, Akçadağ Grup bünyesinde 2022 itibariyle Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Furkan Akçadağ, Akçadağ Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra Gökyüzü Telekomünikasyon firmasında Kurul Üyesi, Whitemont LTD. şirketinde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

1994’te Diyarbakır’da doğmuş olan Furkan Akçadağ öğrenimini sırasıyla Jale Tezer Koleji, ODTÜ İnşaat Mühendisliği lisans bölümü ve ODTÜ İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans bölümlerinde tamamlamıştır. Furkan Akçadağ Üniversite öğrenimini üstün başarı derecesiyle bitirmiştir.

 

Başarılı akademik öğrenim hayatından sonra 2015’te Penn Eyalet Üniversitesi’nde Araştırma Stajyeri olarak çalışarak kariyer yolculuğuna adım atmıştır.

Evli olan ve Ankara’da yaşayan Furkan Akçadağ koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.

Akçadağ İnşaat ismiyle de sektörde tanınan, farklı iş kollarında projelere imza atarak büyüdükten sonra Akçadağ Grup olarak adını değiştiren aile şirketinde çalışan Furkan Akçadağ iş çevresinde “Yeşil Dostu” projelere kattığı değerle bilinmektedir. Sürdürülebilir enerji kaynakları ve teknolojilere büyük önem veren Furkan Akçadağ şirketin bu başlıklardaki işlerinde ön plana çıkan bir isimdir.

1930 yılından bu yana 92 senedir çeşitli alanlarda faaliyet gösteren, Furkan Akçadağ’ın da katılımıyla güçlenen Akçadağ Grup 2022 itibariyle maden, teknoloji, telekomünikasyon, enerji, inşaat, lojistik ve sigorta sektörlerinde hizmet vermektedir.

Furkan Akçadağ’ın, Akçadağ Grup bünyesinde çalışırken tamamlanmasında görev aldığı ve 2022 itibariyle sürdürülmesi aşamasında çalıştığı projeler şöyledir:

Tamamlanan projeler;

Süren projeler;

  • 2022’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca ihalesi yapılan YEKA RES 3’te, Adıyaman’da, rüzgar enerjisine dayalı kaynak alanları ve 40 MWe bağlantı kapasitesinin alınması.
  • 2022’de Tekirdağ Malkara’da, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 15 milyon tonluk rezervli kömür ocağında, kömür yıkanma şartlı tesis ihalesinin kazanılması.
  • Türk Telekomünikasyon İstanbul Avrupa Yakası Yapım, Bakım ve Onarım işlerinin devamına dair sözleşme yapılması.
  • Avrupa’nın En İyi Hizmet Binası seçilen İnegöl Belediyesi Hizmet Binası yapım sorumluluğunun alınması.
  • Manisa Soma Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü Deniş 1/A Nolu Pano Dekapaj işinin sürdürülmesi.
  • Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Van ili Özalp ilçesi Hudut Hattına 2.etap Acil Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi yapım işinin sürdürülmesi.

Furkan Akçadağ, Akçadağ Grup, Teknoloji, Türkiye,

 

Yorumlar