Elimde delil yok… Yalancı şahit lazım…

4 Mayıs 2021 Salı 16:37

Elimde delil yok… Yalancı şahit lazım…

Elimde delil yok… Yalancı şahit lazım…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Özel Anadolu hastanesinde yaşanan ÖPME olayında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Y.Y. nin kendisini zorla öpmek istediğini iddia eden hemşire B.A. nın emniyetteki ifadesinin ardından elinde delil olmadığı gerekçesi ile diğer hemşirelerden ‘Yalancı Şahitlik’ yapmalarını istediği iddia edilirken, hastane başhekimi Ercan Yalçın’da olayı kendisinin de duyduğunu ve konuyu hemşire B.A. ile konuştuğunu söyledi.

Ereğli Anadolu hastanesinde yaşanan ‘BENİ ZORLA ÖPMEK İSTEDİ’ iddiasında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Söz konusu olayda hemşire B.A., girdikleri odada Y.Y. nin kendisini zorla öpmek istediği iddiası ile olaydan yaklaşık 10 gün sonra emniyet müdürlüğüne giderek şikayetçi olmuştu.

Emniyet ifadesinde elinde delil olmadığını söyleyen hemşire B.A. nın hastanede ki diğer hemşirelerden kendisine ‘YALANCI ŞAHİTLİK’ yapmaları için talepte bulunduğu iddia edildi. Söz konusu yalancı şahit konusunda görüştüğü hemşirelerin ‘Bilmediğimiz olaya karışamayız’ diyerek geri çekildikleri ifade edildi.

BAŞHEKİM YALÇIN; YALANCI ŞAHİT OLAYINI BENDE DUYDUM…

Yaşanan konu ile ilgili olarak Anadolu hastanesi yönetiminin açıklama yapmaması üzerine Habercilik gereği telefon ile ulaştığımız Özel Anadolu hastanesi Başhekimi Ercan Yalçın ile görüştük. Ercan Yalçın olayın kendileri tarafından duyulmasının ardından her iki tarafı da çağırarak kendileri ile görüştüklerini, Y.Y. nin odaya girdiklerini söylemesi üzerine işten çıkarıldığını söyledi. Yalancı şahitlik olayını kendisinin de duyduğunu ifade eden Yalçın “ Olayda yaşananlar sonrasında yalancı şahit aranması olaylarına dönmüş. Bu da çok rahatsız edici bir durum. Biz hakim değiliz. Adalet delilleri yetersiz bulur, suçu yoktur der, ben Y.Y. yi bağrıma başarım. Yalancı şahitlik mevzusuna gelince. Bu çok can sıkıcı bir olay. Buna bir şekilde birileri yönlendirme yaptıysa, yada birileri yalancı şahitlik yapıyorsa birilerinin suçlanmasına ve ya suçlu bulunmasına benim vicdanım el vermez” dedi.

HEMŞİRE İLE GÖRÜŞTÜM… ORTADA DELİL YOK DEDİ…

“Yalancı şahit çıksın bakalım. Ben  bu mevzuyu duyunca hemşire B.A. ile görüştüm. Kendisi bana “Benim yanımda durun, bana kimse inanmıyor. Ortada delil yok” dedi. Bunlara gerek yok. Kaldı ki o Hakim ve Savcı Y.Y. ye desin ki delil yetersizliğinden berat işe iadesi desin. Ben bağrıma basarım. Bana gelen ifade doğrultusunda alınan karar. Ben disiplin kurulunu da topladım”

SEN NASIL GÖREV YERİNİ TERK EDİP HASTALARINI BIRAKIRSIN…

Özel Anadolu Hastanesi Başhekimi Ercan Yalçın KOVİD-19 servisinde görevli olduğunu öğrendiğimiz hemşire B.A. nın görev yerini terk ettiğini dile getirdiği konuşmasında “Bir de hemşire B.A. görevli olduğu kattan inerek sigara içmeye inmiş. Görev yerini bırakıp gideceksin. Aşağıda kim olursa olsun. Sigara içeceksin. Hastalarını bırakacaksın. Orada hasta varken nasıl gidiyorsun. Ona da ceza verilecek” dedi.

 
Yorumlar
 • ziraaat
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 19:45

  Anadolu Hastanesi yönetimi tamamen değişmeli. Hastane çalışanların iş becerisi özverisi ve yetenekleriyle değil, yönetimle yakın ilişkisi, gayri ahlaki meselelerini saklayabilme becerisi ve kişisel çıkarlara göre yönetiliyor. Yıllardır sahibinin neden böyle başıboş bıraktığını anlayamadığım yer. Bu haberler sayesinde belki hastanesinin ne şekilde yönetildiğinden haberdar olurlar.

 • BİRİSİ ÇIOKAR DİĞER?
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 18:54

  Ben o haklı bu haklı demem. Yaşanan bir şey varsa iddia varsa iddia eden iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Kanıtlanırsa gereken her kim ise yapılmalı. Ama daha fol yok yumurta yokken bir insanın işine yüz kızartıcı suç ile çıkış veriliyorsa yazıktır, günahtır. Bu işte hemşirenin tek başına olduğunu düşünmüyorum. Birileri gaz verilmiş gibi... Allah her ikisinin de yardımcısı olsun...

 • DÜRÜST OLMAK
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 18:39

  Mahkeme sonucu beklenmeden birisini suç isnat etmek kimseye yakışmaz. İnsanların hayatları ile oynamak bu kadar kolay değil. Hem erkek hem de kadın için. Beklemek zamana bırakıp mahkeme sonucu beklemeleri lazımdı. YAZIK OLMUŞ:.. VİCDANSIZLIK yapılmış...

 • YÖNETİMMİŞ
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 18:34

  Şahin Elçi ile Ercan Yalçın'ın yönetimi bu kadar olur zaten... Ortada bir olay varsa önce her iki tarafı da işten ücretsiz olarak uzaklaştırırsın. Mahkeme ya da soruşturma sonuçlanıncaya kadar beklersin. Daha olay netleşmemiş adamı işten çıkartıyorsunuz. Bir de yüz kızartıcı maddeden çıkarıyorsunuz. Yazık günahtır. Eğer ki suçu ispatlanırsa tabi ki gereğini yapın...

 • pompacı
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 14:49

  hastane haberler çıkınca hemşireden rahatsız oldu tabii. arkasında durmaktan vazgeçti. hatta suçlu çıkartıp yalan habermiş gibi davranıp hastanenin saygınlığına(!) laf getirmemiş olacaklar.

 • ......
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 00:13

  Taciz edilen birinden şahit istenmesi de ayrı bir konu. Böyle şeyler kimsenin olmadığı yerde mi yapılıyor yoksa herkesin içinde mi?

 • ........
  5 Mayıs 2021 Çarşamba 00:11

  Önce hemşireye sahip çıkan Anadolu hastanesi, olay medyaya düşüp hastanenin saygınlığı(!) zedelenince geri adım atmış. Olay bu kadar net. O hastanede ne istersen yapabilirsin. Sadece yaptıklarını duyurmamak şartıyla.