Dikmen ilkokulundan "Eğlenerek Okuyor ve Yazıyorum" projesi…

30 Mayıs 2021 Pazar 18:17

Dikmen ilkokulundan "Eğlenerek Okuyor ve Yazıyorum" projesi…

Dikmen ilkokulundan "Eğlenerek Okuyor ve Yazıyorum" projesi…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Dikmen İlkokulu 1/A sınıfı, öğretmeni Hafize Yılık rehberliğinde “Eğlenerek Okuyor ve Yazıyorum (I Read And Write With Fun)” adlı Uluslararası eTwinning projesinde yer aldı.

Dikmen İlkokulu öğrencileri, Uluslararası projede Türkiye başta olmak üzere Azerbaycan, Romanya, İspanya, Estonya, Fransa, Polonya, Ürdün ve Almanya olmak üzere 9 ülkeden okulların yer aldığı projede yer alarak önemli bir başarıya imza attılar.

18 ortaklı bu uluslararası projede, öğrenciler zorlu bir süreç olan okuma-yazma dönemini, eğlenceli hale getirerek, onları sıkmadan, eğlendirerek, oyunlarla okuyup yazmalarına katkıda bulunmak amaçlandı.

Öğrenciler ayrıca, bu süreçte kolay ulaşılabilir materyaller yaparak, öğrenmeye eğlence katma fırsatını yakaladılar. Pet şişe ve kavanoz kapakları ile hece-kelime çalışmaları yaptılar.. tombala ve sek sek oynayarak yazdiklari cümleleri okudular.. Okuma ve yazmanın önemini anlatan sloganlar hazırladılar. Wordcloud, Learning Apps, Jigsaw puzzle gibi Web-2 araçlarıyla tanıştılar.

Proje dahilinde, Uludağ Üniversitesinden Eğitim Bilimleri Temel Eğitim Bölümü Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Hülya Kartal “Mini Mini Birlerle Okuma Yolculuğu” konulu, Bir Tutam Öğretmen Blogerı Behiye Varol ile “Materyallerle Somutlaştırarak Öğrenme” konulu ve Eğitimci-Yazar Hüseyin Toy ile "Bilim ve Kitap" konulu velilerinde dahil olduğu seminerler gerçekleştirildi.

Yorumlar