Civelek “Şoför esnafımıza uzun vadeli kredi verilsin”

13 Eylül 2021 Pazartesi 14:24

Civelek “Şoför esnafımıza uzun vadeli kredi verilsin”

Civelek “Şoför esnafımıza uzun vadeli kredi verilsin”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, Koronavirüs sebebi ile çalışamayan ve borçlarını ödemekte güçlük çeken şoför esnafı için uzun vadeli sıfır faizli kredi verilmesi için talepte bulunduklarını bildirdi.

Konuyla ilgili olarak yazılı açıklamada bulunan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek Bütün dünyada ve ülkemizin tamamında olduğu gibi Koronavirüs salgını nedeniyle İlçemizde de bütün taşımacı esnaflarımız mağdur olmuşlardır. Oda üyelerimizin bu salgın döneminde çalışamadıklarından bankalara, SSK’ya, BAĞ-UR’ a, Belediyeye, Vergi Dairesine ödemelerini yapamamış ve çoğunun bu kurumlara birikmiş borçları bulunmaktadır. Üyelerimizin mali sıkıntılarının giderilmesi, bu kurumlara olan borçlarını ödeyebilmeleri için Devletimizden talebimiz; uzun vadeli en az 36 ay sıfır faizli esnaf kredisi verilmesini talep etmekteyiz. Ayrıca üyelerimizin Esnaf Kefalet Kooperatifi aracılığı ile kullandığı kredilerin ödemelerinin faizsiz en az 6 ertelenmesini istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın esnaflarımızın bu konudaki mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda Sayın Bakanlarımızla çalışma yapacağını ümit etmekteyiz. Değerli üyelerimize işlerinde kazasız, belasız sağlıkla bol kazançlı çalışmalar dilerim”


Yorumlar
  • Ereğlili
    13 Eylül 2021 Pazartesi 17:04

    65 yaş üstünden engellilerden para isteyin yasa olmasına rağmen kaymakam bey sırf insanlar mağdur olmasın diye ayda 30 kere binilsin teklifine bile hayır diyip (yasanın açık olmasına rağmen) bide çıkıp devletten destek iste Türkiye nin heryerinde bu uygulama sorunsuz işliyor sadece Ereğli de işlemiyor Sayın Civelek eyer sizin istediğiniz gibi bir durum olursa devlet tarafında Türkiye nin bütün heryerinin yararlanıp Ereğlinin yararlanmaması gerekiyor olması lazım değilmi