CHP ilçe örgütü İstifasını isteyecek mi?

8 Nisan 2021 Perşembe 01:05

CHP ilçe örgütü İstifasını isteyecek mi?

CHP ilçe örgütü İstifasını isteyecek mi?

Zonguldak’ın Ereğli ilçe belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın şehir dışına çıkması sebebi ile vekâleti bıraktığı Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyesi Baki Erdoğan, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın makam masasında ki ismini imzası ile karaladığı fotoğrafı sosyal medyasında profil fotoğrafı yaptı. Erdoğan gelen aşırı tepkilerin ardından imzasının olduğu kısmı siyah zemin ile kapatarak yeniden paylaşım yaptı. Ancak bu yaptığı işleme de tepki geldi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işleri nedeni ile şehir dışına çıkması sebebi ile başkanlık vekaletini Baki Erdoğan’a bıraktı. Ereğli Belediyesi Basın Danışmanları tarafından Baki Erdoğan’ın Halil Posbıyık’ın makamında çekilen fotoğraf basına servis edilirken gece saatlerinde ise Baki Erdoğan tarafından sosyal medyasında paylaştığı profil fotoğrafı aşırı tepkilere neden oldu.

TEPKİLERDEN SONRA İKİNCİ Kİ KEZ GAF YAPTI…

Makam masasında ki Halil Posbıyık yazısını Telefonunda ki program vasıtası ile imzası ile kapatan Erdoğan profil resmi olarak bu fotoğrafı kullandı. Gelen aşırı tepkilerin ardından Erdoğan, Halil Posbıyık’ın isminin olduğu fotoğrafı kullanmak yerine imzasının üzerini siyah zemin ile yeniden değiştirdi.

Baki Erdoğan’ın yaptığı bu hareketin ardından partili partisiz birçok kesim Baki Erdoğan’ın İSTİFA etmesi gerektiğinin altını çizdi.

PARTİDEN GELECEK HAMLE MERAKLA BEKLENİYOR… İSTİFASI İSTENECEK Mİ?

Diğer yandan merak ile beklenen diğer konu ise partinin ne yapacağı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye Başkan adayı olduktan sonra ezici üstünlükle Ereğli’ de seçimi alan ve yeniden belediye başkanı olan, Cumhuriyet Halk Partisine ilçede ki belediyeyi yenidne kazandıran Halil Posbıyık’a karşı yapılan bu hareketin karşısında partinin Baki Erdoğan’ın istifasını isteyip istemeyeği ise merkala bekleniyor.

Vekâleten Başkanlık koltuğuna oturan Erdoğan, masada bulunan Halil Posbıyık ismini anlamsızca bir imza ile karalaması ise Cumhuriyet Halk Partisi’nin tarihine  kara not olarak düştü.

Yorumlar