CHP’de istifa tarihleri belli oldu

22 Kasım 2022 Salı 12:03

CHP’de istifa tarihleri belli oldu

CHP’de istifa tarihleri belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu’nun aldığı karar uyarınca 2023 yılı içerisinde yapılacak Milletvekilliği Genel seçimlerinde aday adayı olmayı düşünen İl Başkanları, İlçe Başkanları, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belde Başkanları ve Belde Yönetim Kurulu Üyeleri, 05 Aralık – 26 Aralık 2022 tarihleri arasında bu görevlerinden istifa edecekler.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi parti örgütlerine 2023 yılı Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak isteyen parti yöneticilerinin 5-26 Aralık 2022 tarihleri arasında görevlerinden istifa etmeleri yönünde talimat gönderdi.

Merkez Yönetim Kurulu’nun İl ve İlçe Başkanlıklarına gönderdiği yazıda; "2023 yılı içerisinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde aday adayı olmayı düşünen İl Başkanları, İlçe Başkanları, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belde Başkanları ve Belde Yönetim Kurulu Üyeleri, 05 Aralık – 26 Aralık 2022 tarihleri arasında bu görevlerinden istifa edecekler. İstifa edenlerin yerine parti örgütü, Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın bilgisi olmadan herhangi bir seçim yada atama yapamayacak, boşluklar doldurulmayacak"

Yorumlar