Bu bizim için hem zaman kaybı hem de israf...

20 Eylül 2022 Salı 13:05

Bu bizim için hem zaman kaybı hem de israf...

Bu bizim için hem zaman kaybı hem de israf...

Zonguldak Merkeze bağlı Eceler Köyü sakinleri yol yapım çalışması nedeni ile eskiden kullandıkları köy yolunun kapatıldığını köyden Zonguldak’a gitmek için Bakacakkadı mevkiine kadar gidip oradan dönmek zorunda kaldıklarını söylediler.

İki yıldır yolu bu şekilde kullanmak zorunda kalan vatandaşlar bu yol sorununun acil durumlarda zaman kaybına yol açtığını belirterek ilgililerden yardım istedi.

Konuyu Zonguldak Valiliği ve İl Özel İdare Müdürlüğünü defalarca bildiklerini belirten bir köy sakini henüz bir sonuç alamadıklarını söylerken; “Ben köyümden Zonguldak’a gitmek için 3 km kadar Bakacakkadı tarafına gidiyorum. Oradan dönüp Zonguldak yoluna giriyorum. Çaycuma’dan veya Bakacakkadı’dan geleyim Çay Köyden Eceler Köyü yoluna dönmem için Çukurören Köyüne gidip oradan dönmem gerekiyor. Nerden dönersen dön 3 km yolu boşuna gidiyoruz. Buda bizim için hem zaman kaybı hem de israf. Köyümüzde kaza olsa ambulans olay yerine 3 km gidip dönüp gelmek zorunda. Buda yaralı veya kalp krizi geçiren hastalar için büyük zaman kaybı. İnsan sağlığı için dakikalar önemi çok fazla ”dedi.

Yorumlar