Bozahanede tartışma oldu.. Yalan haberler tepki aldı…

14 Eylül 2020 Pazartesi 23:40

Bozahanede tartışma oldu.. Yalan haberler tepki aldı…

Bozahanede tartışma oldu.. Yalan haberler tepki aldı…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi bozahane mevkiinde çıkan kavgada bir işi kolundan yaralandı. Olay yerine gelmeden haber yapan bazı gazetecilerin yaptığı yalan haber olan Silahla yaralama haberleri ise tepkiye neden oldu. HAberin gerçeği yansıtmamasının ardından haberde değiiklik yapıldı. 

Olay ilçeye bağlı bozahane mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre T.K. isimli şahsın aldığı aşırı alkol sonrasında çevresindeki insanlara saldırması sonrasında kavga çıktı. T.K. ile tartışan kişi ile arasında çıkan tartışma sonucu T.K. olay yerinden motosiklet le kaçmak isterken düşmesi sonucu yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından devlet hastanesine kaldırıldı. Yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

YALAN HABERLER ALAY KONUSU OLDU…

Diğer yandan olay yerine gelmeden aldıkları yalan yanlış bilgilerle haber yapan ve Bozahanede silahla bir kişinin yaralandığı haberini yapan haber siteleri ile tepki çekti. Silahla yaralanan olmamasına rağmen ilk haberlerinde silahla bir kişinin yaralandığı haberini yapan internet siteleri, haberin yalan olmasının ardından haber metinlerini değiştirmek zorunda kaldı. Halkı galeyan getiren haber siteleri hem bozahane eşrafının hem de vatandaşın tepkisini çekti. Vatandaşlar “Olay yerine gelmeden neyin ne olduğunu bilmeden haber yapmak habercilik değildir. Bu işi gerçekten yapanları da zedelemektedir “ diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

Yorumlar