BEÜ’den Çocuklar için ‘Resim ve Tasarım Akademisi’ Kursu

22 Haziran 2022 Çarşamba 16:22

BEÜ’den Çocuklar için ‘Resim ve Tasarım Akademisi’ Kursu

BEÜ’den Çocuklar için ‘Resim ve Tasarım Akademisi’ Kursu

Kdz. Ereğli’de Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Grafik Tasarımı Programı tarafından hazırlanan kursa tüm Kdz. Ereğli halkı ve tüm üniversite personeli davetlidir.

‘Resim ve Tasarım Akademisinde’ çocukların farklı objeleri tanıması, hayal güçlerini geliştirmeleri için Tasarım atölyesinde artık malzemelerle birlikte kolaj tasarımı,afiş tasarımı yapılması, çocukların yaratıcı düşüncelerini, gerçeklik olgusunu görmelerini sağlamak için Tasarım atölyesinde farklı konu içerikleri ile kara kalem çalışması yapılması, çocukların renk tanımını ,renklerin anlamı, renklerin etkisi hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları için Tasarım atölyesinde keçeli kalem, kuru boya kalemi gibi materyallerle farklı çizim çalışmalarının yapılması, görsel algı, görsel beceri kavramını geliştirmeleri, farklı teknikleri tanımları için Özgün Baskı atölyesinde linol baskı tasarımı yapılması planlanmaktadır. Kursumuz ilkokul 4.sınıf veya ortaokul 5.6.7.8. sınıf yaş grubu çocuklarından oluşacaktır.

Kursumuz Öğr. Gör. Ayşegül ŞENLİTÜRK, Öğr. Gör Bircan TOPÇU YURDİGÜL ve Öğr. Gör. Samet UYAR öğretim elemanlarımız tarafından yürütülecektir.

Kurs ücreti ve ayrıntılar aşağıdaki doküman da yer almaktadır.

 

Yorumlar