Aşkar son yolculuğuna uğurlandı.

19 Ekim 2021 Salı 16:28

Aşkar son yolculuğuna uğurlandı.

Aşkar son yolculuğuna uğurlandı.

Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Bölüm Mahallesi’nde faaliyet gösteren Aşkar Madencilik sahası içinde ruhsatsız olarak işletilen ocakta meydana gelen göçükte hayatını kaybeden Erdal Aşkar, son yolculuğuna uğurlandı.

Aşkar için, Kırat Mahallesi Hacı Fatma Demir Camisi'nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Helalliklerin alınması ve duaların edilmesinin ardından Aşkar, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Olay Neydi?

Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Bölüm Mahallesi’nde faaliyet gösteren Aşkar Madencilik sahası içinde ruhsatsız olarak işletilen ocakta meydana gelen göçük sonrası 3 işçi mahsur kaldı. 2 işçi kazadan hemen sonra çıkartılırken göçükte kalan Erdal Aşkar’ın cesedine 11 saat sonra ulaşıldı.

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde ruhsatsız işletilen  maden ocağında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. 
Göçük, öğle saatlerinde Zonguldak'ın Kilimli ilçesi Güntepe mevkiinde meydana geldi.
İddiaya göre ruhsatsız olarak işletilen maden ocağında tavan çökmesi sonucu göçük meydana geldi. 3 işçi, göçük altında kaldı. Çalışmalar sonucu 2 işçi göçükten kurtarıldı. İşçilerden Erdal Aşkar'ı kurtarma çalışmaları ise 11 saat devam etti. Türkiye Taşkömürü Kurumu tahlisiye ekipleri maden ocağında çalışma başlattı. Polis, sağlık ve AFAD ekipleri de bölgedeki çalışmalarını sürdürdü.
Aşkar'ın cansız bedenine, 11 saat sonra ulaşıldı.

Yorumlar