Amatör futbolcular isyan bayrağını çekti....

15 Eylül 2020 Salı 14:34

Amatör futbolcular isyan bayrağını çekti....

Amatör futbolcular isyan bayrağını çekti....

2020-2021 futbol sezonu öncesi ortaya atılan iddia amatör takımları zor durumda bıraktı. Corona Virüs salgını nedeniyle Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Ligler, 1. Küme, 2. Küme ve alt liglerin oytılmayacağı yönündeki söylentilerin yanı sıra TFF’nin henüz  Bölgesel Amatör Lig’in başlama tarihini açıklamaması amatör futbolcuları isyan ettirdi.

İŞTE BAL TAKIMLARININ İSYANI

“Mart 2020 de Covid-19 salgını başladığında üst liglerin iptal edilip Amatör liglerin oynanmasına karşıydık. Ve iptal edilmesi doğru bir karardı.
Aradan 6 ay geçti ve ülkemizde tüm ligler (amatör ligler hariç). Bu hafta maçlarını oynamaya başladı.
Bal Ligi takımları olarak yaklaşık 300 takım TFF’nin tam 2 aydır açıklama yapmasını bekliyordu ve nihayet bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantı sonucunda kesin olmayan bilgilere göre BAL ligi ve Amatör karşılaşmalar Ocak ayında belli olacak. Yani pandemi durumuna göre oynanmayacak.

ŞİMDİ SORUYORUZ

1-Yaklaşık 6 aydır antrenman yapmayan oyuncu, Bu lig oynanmazsa 1,5 yıl yapacak.1,5 yıl antrenman yapmayan oyuncunun futbol hayatı biter.
2-Tüm ligler de Sağlık Kurulu ile ortak çalışıp oynatıyorsunuz da BAL liginde Ortak neden çalışamıyorsunuz.
3- Bu takımlarda oynayan oyuncular, hocalar, malzemecisi, şöförü, aşçısı vb insanlar geçimlerini nerden sağlayacak.
4-Bu zor şartlarda Amatör futbola gönül vermiş yöneticilerin hevesleri, heyecanları, hedefleri ve ideallerini neden yok ediyorsun.
5-ülke futbolunda Alt Ligler ve Amatör ligler olmadan üst liglere oyuncu nasıl yetiştireceğiz. Bizleri yönetenler Her şeyde olduğu gibi yine magazinin, popülaritenin ve paranın olduğu üst liglere yönelmiş ve oynatılması için seferber olmuş fakat gelirin olmadığı tamamen yöneticilerin emekleri ve çoluk çocuklarının rızıkları uğraş verdikleri ligi oynatmamak, Ligin statüsü gibi İNSAN HAKLARINA AYKIRI bir durumdur. Bu yanlıştan dönüleceğini düşünüyoruz”

Yorumlar