65 yaş üstü vatandaşlarımız artık...

12 Mayıs 2022 Perşembe 11:51

65 yaş üstü vatandaşlarımız  artık...

65 yaş üstü vatandaşlarımız artık...

Karadeniz  Ereğli Kaymakamlığıi 65 yaş üstündee şehir içinde düzenleme... 65 yaş üstü vatandaşlar ile engelli bireylerin şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat haklarını kullanabileceklerini açıkladı.

Karadeniz  Ereğli Kaymakamlığı tarafından  konu hakkında yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

“ İlçede yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların ve engelli bireylerin şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat hakkını kullanmasında bir engel kalmadığı ve ücretsiz seyahat haklarını kullanabilecekleri belirtildi. 

Konuyla ilgili Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi’ne teşekkür edilen açıklamada şu ifadelere  de  yer verildi: 

“Normalleşme süreci ile birlikte vatandaşlarımızın kısıtlanan özgürlükleri çoğu alanda kaldırılmasına rağmen İlçemizde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlar ile engelli bireylerin ücretsiz seyahat hakkını kullanamadıkları görülmüştür. 

Vatandaşlarımız tarafından gelen yoğun şikayetler üzerine bu sorun ilk gündem maddelerimiz arasında yer almıştır. 

Yapılan denetimler ve görüşmeler sonucunda Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi tarafından 27.04.2022 tarihinde sorunun ortadan kalktığı basın açıklaması ile duyurulmuştur.

İlçemizde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ve engelli bireylerin hakkını kullanmasında bir engel kalmamış olup, ücretsiz seyahat haklarını kullanabilirler. Olumlu yaklaşımlarından dolayı Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifine teşekkür ederiz. Halkımıza duyurulur.”

 

Yorumlar