4 yıllık hastalığının çaresine Echomar'da kavuştu...

22 Kasım 2022 Salı 19:20

4 yıllık hastalığının çaresine Echomar'da kavuştu...

4 yıllık hastalığının çaresine Echomar'da kavuştu...

Karadeniz Ereğli ilçesinde 4 kez geçirdiği bel ameliyatından sonuç alamayan Hamide Karaman, Özel Echomar hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi doktoru Op. Dr. Cihangir Gündüz’ün yaptığı müdahale ile bir haftada sağlığına kavuştu.

Ereğli’de yaşayan Hamide Karaman, bel fıtığı şikâyeti ile gittiği 4 farklı hastanede 4 ayrı ameliyat geçirdi. Yapılan operasyonlardan sonra ağrıları geçmeyen ve psikolojik olarak sorunlarda yaşamaya başlayan Hamide Karaman, son olarak geldiği özel Echomar hastanesinde yapılan müdahale ile sağlığına kavuştu. Echomar hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi doktoru Op. Dr. Cihangir Gündüz’ün yarım saat süren radyo frekans tedavisi ile aynı gün taburcu olan Hamide Karaman, bir haftalık kontrol süresinde ağrılarından kurtuldu.

Echomar hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi doktoru Op. Dr. Cihangir Gündüz Hastasının geçirdiği rahatsızlığın ardından çektiği acılar nedeni ile psikolojik tedavi gördüğünü ve kendisinin uyguladığı radyo frekans tedavisi sonrasında hastasının sağlığına kavuştuğunu ifade etti.

Echomar hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi doktoru Op. Dr. Cihangir Gündüz yaptığı açıklamasında “Hastamız toplam 4 kez muhtelif hastanelerde ve hekimlerde bel bölgesinden opere olmuş. Bel fıtığı, bel kayması ve stabilizasyon dediğimiz vidalı ameliyatlar gerçekleştirmişler. Bu ameliyatlar sonra 4 yıldır hiç ağrıları geçmemiş bununla alakalı olarak psikiyatrik tedaviler görmüş. Yine 4 yıldır her sabah ağrıyla uyandığını, intiharı bile düşündüğünü 2 ayda ağrıları sebebiyle psikiyatrik kliniğinde yatmak zorunda kaldığını söyledi. Doktor arkadaşımız tarafından bana yönlendirildi. Biz hastanemizde yaklaşık 30 dakikalık bir işlemle radyofrekans yöntemiyle algolajik işlem uyguladık. Günübirlik yatış yaptık. İşlemden yaklaşık olarak 30 dakika sonra servise aldık. 4-6 saat takibinden sonra evine yolladık. Bir hafta sonra kontrole geldiğinde ağrılarının büyük kısmının geçtiğini, sabahları ilk defa ağrısız bir şekilde uyandığını, makyajını yapmış normal hayata döndüğünü ifade etti bu da bizi çok mutlu etti. Hastanemizde bu tür minimal invaziv cerrahi girişimler yapılmaktadır. Ağrı cerrahisi ile alakalı ufak bir yerden girişim yapılarak algolajik işlemler, günübirlik yatış ve işlemden 2 saat sonra ayağa kaldırıp mobilize etme şeklinde güvenle bu işlemler kliniğimizde de uygulanmaktadır” dedi.

Yorumlar