Ocakcı:"Eğitimde fırsat eşitliği kalmadı!.."

17 Eylül 2018 Pazartesi 10:09

Ocakcı:"Eğitimde fırsat eşitliği kalmadı!.."

Ocakcı:"Eğitimde fırsat eşitliği kalmadı!.."

Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Ş.Sertan Ocakcı, 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı.

Ocakcı, günümüzde eğitim kavramının birilerinin keyfi isteklerine döndüğünü, fakir ve ihtiyacı olanlar için  fırsat eşitliğinin olmadığına, partizanlık  ve yönetimdekilerin  düşüncesine uygun eğpitiöm modeli çizildiğine dikkat çekti. .

Ocakcı konuya ilişkin yazılı açıklamasında ayrıca şu görüşlere yer verdi;

“Kamuoyunun bildiği üzere, Günümüzde eğitim kavramı birilerinin keyfi isteklerine döndü. Fakir ve ihtiyacı olanlar için fırsat eşitliği yok, keyfilik, partizanlık ve yönetimdekilerin düşünicesine uygun eğitim modeli var.

Sevgili öğrencilerimiz, okullarımız size kapılarını açtı. Sizin hayata umutla güvenle bakan sesleriniz sınıfları, koridorları dolduruyor. Öğretmenleriniz de kollarını açarak sizi sevgiyle heyecanla ve gülen yüzleriyle karşılayacaklar. Çünkü, anne, baba, öğretmenleriniz ve bizler için önce siz varsınız. Sizler, her şeyden çok daha değerlisiniz. Biz sizleri çok seviyor ve güveniyoruz.

Sizler ailelerinizin, bizim ve ülkemizin geleceğisiniz. Bunu hiç aklınızdan çıkarmayın ve okullarınıza bu duygularla bu heyecanla gidin ve size bu günleri hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'ü hiç unutmayın. İlke ve inkilaplarını özümseyin ve bu yoldan hiç ayrılmayın. Bizlerden önce başarınızla annenizi,  babanızı ödüllendirin. Emeklerini, çabalarını boşa çıkarmayın. Ailenizin değerini ve anlamını bilin.

“ANNE BABALARA DA SESLENDİ…”

Bir sözümüz de sevgili annelere, babalara, velilere. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki günümüzde eğitim yap-boza döndü. Fırsat eşitliği yok, keyfilik, partizanlık ve yönetimdekilerin kafasına uygun eğitim modeli var. Bu koşullarda da yapılacak şey çocuklarımızı sevmek, onlara güvenmek ve bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da yanlarında olduğumuzu, onları her şeyden çok sevdiğimizi hissettirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerimizle yavrularımıza başarılar diliyor, haklarını emeklerini hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz anne, baba, öğretmenlerimize ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.”


Yorumlar