O davada ifade verdiler...

29 Aralık 2016 Perşembe 20:28

O davada ifade verdiler...

O davada ifade verdiler...

Zonguldak'ta işleri feshedilen maden işçilerinin geriye dönük sağlık raporu alıp işe geri dönmelerini sağladıkları ve bazı kişilere de engellilik oranını yükselten sahte sağlık raporu düzenledikleri iddia edilen sanıklar hakim karşısına çıktı.

Zonguldak Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede iş akitleri feshedilen madencilerin ve bazı kişilerin geriye dönük sahte sağlık raporları almalarını sağlayarak engellilik oranlarını yükselttiği iddiasıyla yargılamaları süren sanıklardan ifadeleri eksik olanların ifadelerine başvuruldu. Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen mahkemede tutuksuz yargılanan Olcay T., ifade verdi. Olcay T., ifadesinde "Ben Aykut Ö.,’yü babamın arkadaşı olduğu için tanırım başka bir samimiyetim yoktur. Ben ne bir sağlık raporu aldım ne de verdim. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum" dedi. Mahkeme, eksik ifadelerin alınmasının ardından davayı ileri bir tarihe erteledi.

Sahte sağlık raporu operasyonu kapsamında polis 36 kişiyi gözaltına almış ve şüphelilerden 7'si çıkarıldıkları ilk mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Yorumlar