Zeki Tosun Ereğli ile ilgili baklayı çıkardı...

22 Kasım 2017 Çarşamba 18:38

Zeki Tosun Ereğli ile ilgili baklayı çıkardı...

Tosun baklayı çıkardı; “İlçe başkanı dedi diye il olmaz”

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli’nin il olması yönünde siyasi iktidar tarafından bir çalışma olmadığını belirtti. AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın toplantıya katılmasının olağan olduğuna dikkat çeken Tosun, “Bir ilçe başkanının demesiyle bir yeri il yapmazlar “ dedi.

Merkezi hükümetin bir ilçeyi il yapma yönünde herhangi bir çalışması olmadığını ayrıca Zonguldak’ın yeterince küçüldüğünü daha fazla küçülmesine izin vermeyeceklerine dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Bizim bildiğimiz kadarıyla hükümetimizin bir ilçeyi il yapma konusunda bir çalışması yok. Bununla ilgili 81 ilimizde hiç bir çalışma yoktur. Dediğimiz gibi biz küçülceğimiz kadar küçüldük zaten. Bundan sonra hiçbir ilçemizin bizden ayrılmasını il başkanı olarak katiyen düşünmüyoruz. Bunu gerekirse hükümetimize anlatırız. “ dedi.

“GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMUŞTUR”

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın toplantıya katılmasını olağan karşıladığını belirten AK Partili Tosun, “Dün Ereğli’de toplantı olmuş. Haberim oldu. İlçe başkanımız katılmış ancak belediye başkanımız katılmamış. Burada görüş alışverişinde bulunmuşlar. Bunlar her zaman olan şeyler. Beldelerimiz içinde bazen böyle toplantılar yapılıyor. Böyle bir çalışma olmadığını söylemiştim. Ama ilerleyen şartlar bunu belirleyecektir. “ dedi.

“İLÇE BAŞKANI DEDİ DİYE İL OLMAZ”

Çakır’ın il olma yönünde bir açıklaması olmadığına dikkat çeken Tosun, ayrıca bir ilçe başkanının demesiyle bir yerin il olmayacağını belirtti. Tosun açıklamasının devamında, “Bizim ilçe başkanımı Ereğli il olsun diye bir açıklamada bulunmadı. Toplantıya davet edilmiştir ve gitmiştir siyasi irade olarak. Hükümetimizin kararları ile olacak işler bunlar. Bir il veya ilçe başkanının demesiyle bir yeri il yapmazlar.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • Zekai Gultekin
    26 Kasım 2017 Pazar 22:54

    Onları. Neler. Yaptılar. Bir. Eregliyimi. Il. Yapamıyorlar. Bizim. Eregli. Bartın dan. Kilimliden. Nüfusu. Azmi. Yani. Bu. Ne. Sacmalik