Yoğunluk yaşanıyor...

2 Aralık 2019 Pazartesi 21:03

Yoğunluk yaşanıyor...

Yoğunluk yaşanıyor...

1 Aralık tarihinde uygulamaya giren Kış lastiği zorunluluğu dolayısıyla lastikçilerde yoğun mesai yaşanıyor. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden lastik değişim işleminin önümüzde ki günlerde de randevulu şekilde devam edeceği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı’nca 81 İl valiliklerine gönderilen genelge kapsamında 1 Aralık tarihi itibari ile hayat geçen Kış Lastiği uygulaması lastikçilere yoğun mesai yapmasına neden oldu. Sanayi sitelerinde ki lastikçiler, yaşana yoğunluktan dolayı müşterilerine randevu vererek değişimleri gerçekleştiriyor. 1 Aralık 2019 - 1 Nisan 2010 tarihleri arasındaki kış lastiği kullanma zorunluluğu dolayısıyla sanayi sitelerinde ki yoğunluğun birkaç gün daha devam edeceği öğrenildi.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Belen Sanayi Sitesi LASMAX ustalarından Ahmet Arslan, kış lastiklerinin bir an önce takılması gerektiğini, takılmadığı takdirde ise sürücülerin ceza ile karşı karşıya kalacağını kaydetti. Arslan konuşmasında “ 1 Aralık tarihinden itibaren uygulamaya alına Kış Lastiği zorunluluğu dolayısıyla yoğunluk yaşıyoruz. Müşterilerimizden birçoğu yoğunluktan dolayı beklemek zorunda kalıyor. Randevu alarak gelen müşterilerimizde var. LAS MAX olarak hızlı ve güvenilir şekilde müşterilerimize hizmet veriyoruz. Sıfır lastik satışımızın da bulunduğu iş yerimizde önümüzde ki günlerde de yoğunluğun devam edeceği görünüyor” dedi.  

Kış lastiği takmayan sürücülere ise 625 lira idari para cezası kesilecek. 

Yorumlar