Yangın ve Afet Eğitimi…

9 Ocak 2019 Çarşamba 15:31

Yangın ve Afet Eğitimi…

Yangın ve Afet Eğitimi…

Düzce Yığılca Belediyesi İtfaiye personelinin doğal afet, yangına müdahale ve kaza kırım konularında başladıkları eğitim devam ediyor.

Son günlerde Yığılca'da yaşanan yangın felaketlerine kayıtsız kalmayan Yığılca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Yığılca İtfaiyesi'nde görevli personeline, Düzce İtfaiye Müdürlüğü ile birlikte bir eğitim programı gerçekleştiriyor. Eğitim, yangına ilk müdahale, iletişim, ekipmanların kullanımı ve muhafazası gibi birçok başlıkta veriliyor.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit yaptığı değerlendirmede; "Son günlerde ilçemizde yangın felaketleri sıklıkla yaşanır oldu. Yığılca Belediyesi olarak itfaiye birimimize her türlü ekipmanımızı sağlamıştık. Sık sıkta ekipmanlarımızı güncelliyoruz. Bununla birlikte Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile görüşerek personelimizin eğitim almasını ve tam donanımlı olarak hazır bulunmalarını sağlıyoruz. Gerçekleştirilen eğitimlerimizin personelimize pozitif olarak yansıdığı düşüncesindeyim. Umuyorum ki artık ilçemizde bu tür afetler yaşanmaz. Eğitim programına desteklerinden dolayı başta Düzce Belediye Başkanı Sayın Dursun Ay'a, Düzce İtfaiye Müdürü Sayın Mehmet Caner Polat'a ve eğitimi veren değerli Düzce İtfaiyesi personeline teşekkürlerimi sunuyorum. “dedi.

Yorumlar