Veliler ŞOK'ta, bir okul daha zor durumda…

20 Nisan 2019 Cumartesi 22:54

Veliler ŞOK'ta, bir okul daha zor durumda…

Veliler ŞOK'ta, bir okul daha zor durumda…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç beldesinde 2017 yılında büyük bir ihtişamla açılan Üstün Nesil Koleji’nin, ikinci eğitim öğretim yılı bitmeden kapatma kararı aldığı iddia edildi.

2017 yılında Gülüç beldesinde Milletvekillerinin, siyasilerin ve yoğun bir katılım ile ihtişamlı bir şekilde açılan, ancak maddi sıkıntılardan dolayı Kurucu ortaklar Evren-Nilüfer Okuşluğ çiftinin okulu kapatma kararı aldığı bildirildi.

ÖĞRENCİLERİNİZİ GÖNDERMEYİN İDDİASI

Okulun son zamanlarda yaşadığı maddi sıkıntılar nedeniyle kurumdaki öğretmenleri elinde tutamadığı ve son gelinen durumda ise öğretmenlerin çoğunun okuldan ayrılması ile kurum yetkililerinin öğrenci velilerine okulun kapandığını ve çocuklarını okula göndermemelerini istedikleri iddia edildi. Emin kaynaklardan alınan bilgilere göre ise ödemeleri peşin yapan öğrenci velilerinin ödedikleri parayı geri almak için okula akın ettikleri öğrenildi.

Kurum yetkililerinin telefonlarına ulaşılamazken, kurumun isim değişikliği ile başka bir eğitimci ya da başka bir eğitim kurumu tarafından alınacağı iddiaları da gündeme düştü.

BİR OKULUN DAHA SIKINTIDA OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR…

Diğer yandan ilçede bir özel okulun daha maddi imkânsızlıklardan dolayı tasarrufa gittiği öğrenildi. Özel okulun gereksiz gördüğü tüm ödemeleri durdurduğu ve bundan sonra da tasarrufa gitmeye devam edeceği öğrenildi.

Yorumlar