Vatandaşlar tepkili... KALDIRILMASIN...

7 Mart 2019 Perşembe 17:37

Vatandaşlar tepkili... KALDIRILMASIN...

Vatandaşlar tepkili... KALDIRILMASIN...

Karadeniz Ereğli’nin büyük metropollere bağlayan D 655 Karayolu, Dadalı köyü mevkisinde bulunan Bölge Trafik Denetleme İstasyonu’nun Jandarma karakoluna dönüştürüleceği öğrenildi.

Kdz Ereğli’nin başta Ankara ve İstanbul gibi metropoller olmak üzere, Anadolu’nun her tarafına ulaşımında ana arter görevi yapan, bir bölümü Ereğli-Akçakoca arasında kalan D-655 yolunda denetleme işlemlerinin Jandarma teşkilatına bırakacağı bildirildi. Bu kapsamda yol üzerinde Dadalı Köyü mevkisinde bulunan Bölge Trafik Denetleme İstasyonu’nun Jandarma karakolu olarak hizmet verecek.

Düzce Düzce-Akçakoca-Alaplı-Zonguldak güzergahında önemli bir geçiş noktası olan karayolunda denetim işlemlerinin ne zaman Jandarma teşkilatına geçeceği konusu netlik kazanmadığı, ancak yazışmaların devam ettiği kaydedildi.

Bilindiği gibi Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 8. Maddesi gereğince, Trafik zabıtasının bulunmadığı veya yeterli olmadığı yerlerde polis; polisin ve trafik teşkilatının görev alanı dışında kalan yerlerde de jandarma, trafik eğitimi almış subay, astsubay ve uzman jandarmalar eliyle yönetmelikte belirtilen esas ve usullere uygun olarak trafiği düzenlemeye ve trafik suçlarına el koymaya görevli ve yetkili kılınıyor.

Düzenlemenin hayata geçmesi halinde, Karadeniz Ereğli’den yurt içi taşımacılık işi yapanların da etkileneceği değerlendiriliyor.

VATANDAŞLAR KARŞI…

Öte yandan Düzce Öncü Haber tarafından yapılan habere göre, bölgede yaşayan vatandaşlar, jandarma teşkilatının trafik hizmetleri yanında asayiş hizmeti de verdiğinden, trafikte yaşanan aksamalara trafik polisi kadar etkin müdahale yapmasının mümkün olmadığı gerekçesiyle, konuya ilişkin kararın geri alınması gerektiği itirazında bulunuyor.

Bölge Trafik İstasyonu personeli, 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi esnasında karayolu güvenliği, asayişin sağlanması ve düzenin tesisi için gösterdiği üstün gayretle de kamuoyunun takdirini kazanmıştı.

KAYNAK; http://www.oncurtv.com/m/asayis/polis-gidiyor-jandarma-geliyor-h139002.html

Yorumlar