Uzun “CHP burada kazansın PKK kazanmış gibidir”

13 Mart 2019 Çarşamba 21:00

Uzun “CHP burada kazansın PKK kazanmış gibidir”

Uzun “CHP burada kazansın PKK kazanmış gibidir”

Ak Parti Alaplı Belediye başkan adayı Celil Uzun’un Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı ve gazeteci Tuncay Tokay’ın sunduğu canlı yayında sarf ettiği sözler Alaplılı vatandaşlar tarafından büyük tepki topladı.

Alaplı’da Ak Parti’den Belediye Başkanlığına aday olduktan sonra kabadayı tavırları ve tehditkâr sözleri ile sürekli olarak tepki toplayan Celil Uzun, Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı ve gazeteci Tuncay Tokay’ın sunduğu canlı yayın konuğu oldu. Uzun yayında yaptığı konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin diğer yandan partinin adayı Nuri Tekin’in seçimi kazanması durumunda ‘PKK’ya hizmet edecek’ sözleri büyük tepkiye neden oldu.

Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Nuri Tekin’in aday olduğu Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili sözler sarf eden Uzun “Burada Cumhuriyet Halk Partisi kazanırsa, kime hizmet etmiş olacak? Doğu’da ki PKK’ya hizmet etmiş olacak. Cumhuriyet Halk Partisi burada kazansın PKK kazanmış gibidir. Bu kadar basit. Ha siz PKK’ya teslim edecekseniz bir beldenizi, eyvallah diyecek bir şeyimiz yok. Başımız üstünde yeri var. Siz bilirsiniz” dedi.

Bu sözler canlı yayını izleyenler tarafından büyük tepki topladı. Vatandaşlar “Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Nuri Tekin Alaplı’nın öz evladıdır. Onun kazanması demek PKK’ya hizmet etmesi anlamına asla gelmez. Bu sözleri esefle kınıyoruz” şeklinde tepki gösterdiler.

Yorumlar
  • Emrullah
    18 Mart 2019 Pazartesi 10:05

    Alaplida yedigin ekmek helal degil birsuru tanidigin chpli var pkklli kactane varsa elinden tutanmi var devletimiz onsekiz yasinda kim insanlarimizi olduruyorsa lanet olsun biz birada adam gibi yasayabiliyoruz yanlisida elestirmek en dogal hakkimizdir

  • Ereglili
    14 Mart 2019 Perşembe 10:51

    Bu kadar da terbiyesizlik olmaz yaaa yazık vallahi yazık.