Uysal’dan Engellilere Müjde!..

16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:16

Uysal’dan Engellilere Müjde!..

Uysal’dan Engellilere Müjde!..

Her yıl Ülkemizde 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, Fiziksel Engelliler Derneğini ziyaret etti.

Fiziksel Engelliler Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, Her yıl Üükemizde 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal,  Fiziksel Engelliler Derneğine yapmış olduğu ziyarette bölgemizde yaşayan engellilere 3 büyük müjde verdiği bildirildi.

Açıklamada yapılan müjdeler şu şekilde açıklandı;

“1-Ereğli Belediye plajı tarihinde ilk defa bu yıl yapılacak düzenlemelerle içinde Engelliler Otoparkı, Engelliler Tuvaleti, Engelliler Duş Alma yeri, Giyinme Kabini ve Denize girme rampasıyla engellilere uygun hale getirilecek.

2-Engellilerin kullanmış oldukları Tekerlekli Sandalyelerin tamiri için belediye bünyesinde Tamir Atölyesi kuracakları sözünü verdi

3-Hafta içi hizmet veren Engelli Taşıma Aracı da en kısa zamanda Cumartesi ve Pazar günleri de engellilere hizmet verecektir.” denildi. 

Yorumlar
  • Hakan demir
    17 Mayıs 2018 Perşembe 11:46

    Engelli abilerim ve kardeşlerimin adına sevindiğimi dile getirmek isterim fakak gördüğüm ve aldığım bilgiler üzerine engelli araç servisinin saatlerinin kısıtlı olmasıdır yaz ayı geldiğinden dolayı akşamları evlerine kapalı kalıyorlar eğerki servis aracın iki vardiyalı olursa ki reabet olacağını düşünüyorum bunun üzerine sayın başkanımız çalışma yaparsa sevinirim teşekkürler