Üstün nesil koleji başarı ve ödüle doymuyor…

12 Mart 2018 Pazartesi 19:00

Üstün nesil koleji başarı ve ödüle doymuyor…

Üstün nesil koleji başarı ve ödüle doymuyor…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde eğitim 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında hizmete açılan Üstün Nesil Koleji, daha ilk senesinden ödüllere doymuyor.

Kuruculuğunu Evren Okuşluğ ve Nilüfer Bostan Okuşluğ’un üstlendiği ve 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile birlikte eğitim hayatına başlayan Üstün Nesil Koleji, daha ilk senesi olmasına rağmen verdiği başarılı eğitimin karşılığını almaya başladı.

10 Kasım’ da düzenlenen Atatürk’ü anma programlarında düzenlenen yarışmalarda alınan başarılar ın ardından Ereğli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çocuk meclisi seçimlerinde yaptığı etkili konuşması ile Çocuk meclisi başkanlığına Üstün Nesil kolejinden Yiğit Eren Sönmez seçilmiş ve bu başarı da ilçede ses getirmişti.

Öğrencinin eğilim gösterdiği yeteneğine göre eğitim veren ve bu konuda da bugüne kadar ciddi mesafe kat eden Üstün Nesil Koleji, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalarda ‘İstiklal marşının tarihimizdeki önemi konulu kompozisyon yarışmasında’ Üstün Nesil Koleji öğrencisi Kaan Hamza birinciliği elde etti. Üstün Nesil Koleji öğrencisi Kaan Hamza, birincilik ödülünü Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun elinden aldı.

BAŞARILARIMIZ DEVAM EDECEK…

Üstün Nesil Kurucu başkanlarından Nilüfer Bostan Okuşluğ, alınan başarıların tesadüf olmadığını, açıldığı günden bu yana Üstün nesil Kolejinin verdiği başarılı eğitim ile kısa sürede adından söz ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Okuşluğ konuşmasında “12 Mart İstiklal marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'un anma günü nedeniyle milli eğitim müdürlüğü tarafından düzenlenen istiklal marşının tarihimizdeki önemi konulu kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Kaan Hamza toptan Ereğli ilçesi genelinde 1. Olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dedi.

Yorumlar