Üstün Nesil Koleji’nde başarı tesadüf değildir…

20 Kasım 2017 Pazartesi 13:35

Üstün Nesil Koleji’nde başarı tesadüf değildir…

Üstün Nesil Koleji’nde başarı tesadüf değildir…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında açılan Üstün Nesil Koleji öğrencileri, aldıkları başarılarla adlarından söz ettirmeye başladı.

Kuruculuğunu Evren Okuşluğ ve Nilüfer Bostan Okuşluğ’un üstlendiği ve 2017-2018 eğitim öğretim yılı ile birlikte eğitim hayatına başlayan Üstün Nesil Koleji, 10 Kasım Atatürk’ü anma programlarında düzenlenen yarışmalarda aldıkları derecelerle göz doldurdu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10 Kasım Atatürk’ü anma programları çerçevesinde düzenlenen resim yarışmasında ilkokul birinci sınıf öğrencisi Taliha Su Şen ikincilik, Egehan Yunar Resim üçüncü sınıflarda üçüncülük, Sude Kesen resim yedinci sınıflarda üçüncülük ve şiir dalında Kaan Hamza Toptan ise yedinci sınıflar arasında ikincilik ödülünü aldı.

ÇOCUK MECLİSİ BAŞKANLIĞINA ÜSTÜN NESİL’Lİ YİĞİT EREN SÖNMEZ SEÇİLDİ

Ereğli belediyesi tarafından gerçekleştirilen Çocuk ve Gençlik Meclisi seçimlerinde, 26 İlk ve Orta dereceli okul ile 13 lise de yapıldı. Seçimlerde, kendi okullarında Meclis başkanlıklarına seçilen öğrenciler oy kullandı. Oylama sonucunda Ereğli Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanlığına Üstün Nesil Koleji öğrencisi Yiğit Eren Sönmez, Gençlik Meclisi Başkanlığına ise Ereğli Anadolu Lisesi öğrencisi Melek Civak seçildi.

YAPTIĞI KONUŞMASI İLE HERKESİN ALKIŞINI TOPLADI

Çocuk meclisi seçimlerinde başkan adayı olarak kürsüye çıkan ve yaptığı konuşması ile herkesin alkışını toplayan Yiğit Eren Sönmez diğer öğrencilerin oyunu alarak çocuk meclisi başkanlığına seçilmeye hak kazandı.

EĞİTİM KALİTEMİZ HER GEÇEN GÜN DAHA DA ARTACAK

Diğer yandan alınan başarılar ile ilgili olarak açıklamada bulunan Üstün Nesil Koleji Kurucu ortaklarından Nilüfer Bostan Okuşluğ, eğitim hayatlarına başladıkları andan itibaren üstün nesillerin yetişeceği okullarında her geçen gün eğitim kalitesini arttırarak görevlerine devam ettiklerini söyledi. Okuşluğ konuşmasında “Bugün öğrencilerimizin almış olduğu bu başarılar başta velilerimiz olmak üzere bizlere büyük bir mutluluk yaşatmıştır. Üstün nesillerin yetişeceği Üstün Nesil koleji olarak eğitime katkımız her zaman devam edecektir” dedi.

Yorumlar