Tarih tekerrür mü edecek?

7 Aralık 2017 Perşembe 14:08

Tarih tekerrür mü edecek?

Tarih tekerrür mü edecek?

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun, Alaplı ilçe başkanı Mustafa Yavuz’u görevden almak için gösterdiği çaba, bir dönem Ercan Candan’ın Fatih Çakır’ı görevden aldırmaya çalışması ve son seçimlerde milletvekilliğini kaybetmesi ile aynı olduğu, Çaturoğlu’nun da aynı akıbeti yaşayacağı konusunda yorumlara neden oluyor.

Ak Parti Alaplı İlçe teşkilatında kongre öncesinde yaşanan olayda iddiaya göre Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, yaklaşık 5 seçime giren ve bu seçimlerde Alaplı’da Ak Parti’ye ivme kazandıran Alaplı ilçe başkanı Mustafa Yavuz’u kongre öncesinde görevden almak istemiş, ancak genel merkez yapılan görüşmelerin ardından Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na rağmen Mustafa Yavuz’u tek aday olarak yeniden parti için görevlendirmişti. Bu haberin Manşet 67’ de yayınlanmasının ardından Çaturoğlu soluğu Ak Parti Genel merkezinde almış ve yeniden yaptığı girişimde de Mustafa Yavuz’u görevden almakta başarılı olamamıştı.

İL BAŞKANINDAN ZORUNLU AÇIKLAMA

Alaplı Ak Parti ilçe binasında İl Başkanı Zeki Tosun’un düzenlediği basın toplantısında Mustafa Yavuz’un başkan adaylığının açıklandığı sırada İl Başkanı Zeki Tosun basına yaptığı konuşmasında “Mustafa Yavuz arkadaşımız yeniden başkan adayı olmuştur. Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu’nun tavsiye ve desteği ile adaylığı açıklanmıştır” kelimelerini kullanmıştı.

TARİH TEKERRÜR MÜ EDECEK?

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Faruk Çaturoğlu’nun akıbetinin Ercan Candan’la aynı olacağı söylentileri kulislerde dolaşmaya başladı. İddiaya göre Ercan Candan’ın Fatih Çakır’ı görevden aldırmak için yaptıkları ve, yaptığı tüm girişimlere rağmen Ereğli Belediyesini 40 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminden Ak Parti’ye kazandıran, genel seçim ve referandumlarda büyük başarı sağlayan Fatih Çakır’ı görevden alamadığı, genel seçimlerde de aday gösterilmediği, Faruk Çaturoğlu’nun aynı yolda olduğu ve genel seçimlerde de aday gösterilmeyeceği dilden dile dolaşıyor.

Yorumlar
  • Ereglili
    8 Aralık 2017 Cuma 20:41

    Allah Allah, Eregli Belediyesi'ni Fatih'in çalışmaları ile mi alınmışlar. Ercan Candan'ın sayesinde alındığını Ereğli'de ki martılar bile biliyor...

  • BELEDİYE
    7 Aralık 2017 Perşembe 15:03

    AYNEN NE FATİH NE FARUK BEY MÜMKÜNDEĞİL RÜYA GÖRSESİNLER BALON ATIM GÜNDEMDE KALMAYA ÇALIŞIYORLAR ZÜĞÜRT TESELLİSİ AZKAL YİĞİN YİĞEBİLİĞİNİZ KADAR FATİH BAŞKAN İLÇE BAŞKANI NASILOLDUĞUNU İÇERİYE SORSUNLAR KİMSEYİ KANDIRAMAZSINIZ