TED Koleji’nde 50.Yıl Coşkusu...

13 Mayıs 2018 Pazar 12:36

TED Koleji’nde 50.Yıl Coşkusu...

TED Koleji’nde 50. Yıl Coşkusu...

Türk Eğitim Derneği 50. Kuruluş yıldönümünü kutluyor.
Türk Eğitim Derneği (TED) Koleji Vakfı Özel Okulları bu yıl 50. Yılını kutluyor. Bu kapsamda TED Karadeniz Ereğli Kolejinde 50 yıl coşkusu yaşandı.
Türk Eğitim Derneği (TED) Karadeniz Ereğli Koleji'nin 50'nci kuruluş yıldönümü düzenlenen mükemmel törenle okul bahçesinde kutlandı. TED Lise binası önünde gerçekleştirilen ve çok sayıda davetli, mezun, eski ve yeni yöneticilerin katılımı ile gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. TED Karadeniz Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları Müzik ve Armoni Bandosunun gösterisiyle başlayan törende öğrenciler tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
MADENOĞLU : “DEVLETİMİZ EN ÖNEMLİ PAYI EĞİTİME AYIRYOR…”
Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, devletin bütçesinin önemli bir kısmını eğitime ayırdığını vurguladı. Madenoğlu konuşmasında ayrıca, , "Emniyet, sağlık, alt yapı gibi hizmetler eğitim hizmetinden sonra gelir. Devletimiz bu anlayışı hayata geçirebilmenin uğraşısını verirken özel okullarımızın da bu anlamda bu alana katkı ve destek sağladığını biliyoruz"
7TED Koleji ve Vakfı'nın, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün destek ve katkıları ile kurulan ve bir asıra yakın zamandır milli eğitim camiasına değerlerine katkılar sağlanıyor. Türkiye'mize yüzüncü yıla yakın bir geçmişi olan kolejimiz ilçemizde de yarım asırlık bir geçmişe sahip olduğunu görüyoruz. TED Koleji kendisini ispatlamış, mezunları devletimizde devlet adamı, akademisyen olarak yer almış, ticaret ve bilim dünyasında yer almış ve hepimizin gurur kaynağı olan insanlar yetiştirmiş bir kolejlerdir"
YILDIRIM “ÜLKE ÇAPINDA ÇAĞDAŞ VE İLERİCİ SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ…”
TED Karadeniz Ereğli Koleji'nin 50'nci kuruluş yıldönümünde konuşan Genel Koordinatör Ramazan Yıldırım, Bugün 50 yıllık birikim ve başarıları, 2 bine yakın mezunu, 800'e yakın öğrencisi, 100'ü aşkın öğretmeni, onlarca çalışanı ile büyük bir aile olmanın haklı gururunu taşıdıklarını vurguladı. Yıldırım konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi; , “Kurumsal olarak, modern dünyanın öncüleri olan, sosyal, kültürel, sanatsal entelektüel zenginliğe sahip, akademik başarıları yüksek öğrenciler yetiştirmek hedeflerimizin en başında geliyor. Bugün binlerce mezunumuz yurdumuzun her köşesinde, her meslek alanında yerlerini aldı.TED Karadeniz .Ereğli Kolejinden aldıkları birikim ve değerlerle bulundukları kurumlara, ortamlara yön veriyorlar, hayatı şekillendiriyorlar. Bu kapsamda bizlerde çalışmaya devam edeceğiz. “ dedi

Yorumlar