TED KOLEJİ öğrencisinden tarihi başarı!..

14 Temmuz 2017 Cuma 10:48

TED KOLEJİ öğrencisinden tarihi başarı!..

TED KOLEJİ öğrencisinden tarihi başarı!..

Türk Eğitim Derneği (TED )Karadeniz Ereğli Koleji Lisesi öğrencilerinden Ali Arda Akkız’ın Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre, Türkiye 6’ncısı olduğu bildirildi. Akkız’ın başarısının üniversite sınavlarında Karadeniz Ereğli’de bugüne kadar elde edilen rekor derece olduğu bildirildi.

TED Karadeniz Ereğli Koleji Lisesi öğrencilerinden Ali Arda Akkız, geçtiğimiz günlerde açıklanan LYS sonuçlarına göre, Türkiye 6’ncısı oldu. Bu başarısı ile üniversite sınavlarında Ereğli’de bugüne kadar elde edilen en iyi derecenin de sahibi Akkız’ın başarısı dolayısıyla,  okulun vakıf toplantı salonunda kutlama töreni düzenlendi.  

AKKIZ: “İYİ BİR HAZIRLIK SÜRECİ ve HEDEFİM BELLİYDİ…”

TED Karadeniz Ereğli Koleji Lisesi’nin Ereğli Rekortmeni öğrencisi Ali Arda Akkız, gazetecilere yaptığı açıklamada; iyi bir hazırlık sürecini geçirdiğini,  ancak saatlerce sürekli ders çalışan bir yapısının da olmadığını vurguladı.

Akkız şunları söyledi:

“Benim hedefim ilk binde yer almaktı. Daha sonra bir öğretmenim ilk 100’e girebileceğimi söyledi ve daha sıkı çalışmamı söyledi.  Bende kendime yeni bir çalışma takvimi hazırlayarak iyi bir çalışma içerisine girdim. Hedefim ilk 100’de yer almak oldu.  Ailem ve öğretmenlerim her zaman yanımda oldular.  Okulumuzda çok iyi ve başarılı hocalarımız var. Sonuçlar açıklandığında çok sevindim, mutlu oldum.  Birçok yakın arkadaşımın sınavı kötü geçtiği için çok büyük bir coşku yaşayamadım.”   

 

ANNE DR. SEMA AKKIZ: “ÖNCELİĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİ OLDU…”

Karadeniz Ereğli’de Özel Echomar Hastanesi’nde uzman doktorluk yapan anne   Sema Akkız ise,  iki çocuğunun eğitimi için küçük yaşlardan itibaren dikkatli bir süreç izlediklerini söyledi.

Anne Akkız konuşmasında çocuğunun başarısında öğretmenleri ve kurumunun etkisini ise şöyle değerlendirdi:

 “Bizim hayattaki önceliğimiz çocuklarımızın sınavları ve eğitimi oldu. Sıcak ev ortamını sağlamaya çalıştık. Çocuklarımızın başarılarından memnun olduk. Ben yıllardır eğitim yuvamız olan okulumuza TED Karadeniz Ereğli Koleji’ne çok teşekkür etmek istiyorum. Ana sınıfından itibaren çocuklarımız burada büyüdü, hayata atıldı. TED Ailesine teşekkür ediyorum. Bu başarıda emekleri çok…”

 BABA DR.SAMİ AKKIZ, “BU BAŞARI  TED KOLEJİ’YLE OLDU…”

Karadeniz Ereğli’de Aile Sağlığı Hekimliği yapan baba Sami Akkız ise eğitimi yaşamın merkezi olarak gördüklerini söyledi.

Baba Akkız “Bu başarı tamamen oğlumuz Arda’nın başarısı. Arda’nın bulunduğu iklim de elbette çok önemli. Bu iklimin temel unsurlarından biri de  TED Karadeniz Ereğli Koleji’dir. Okulumuza, öğretmenlerimize bende teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YILDIRIM : “GURURLU VE MUTLUYUZ…”

TED Karadeniz Ereğli Koleji Vakfı Özel Okulları Genel Koordinatörü Ramazan Yıldırım da öğrencilerinden birinin LYS’de Türkiye 6’ncısı olmasının gurur ve mutluluğunu bir arada yaşadıklarını vurguladı.

Yıldırım şöyle konuştu:

“İlk binde 11 derece elde eden öğrencilerimiz Zeynep Tandoğan ve Barış Özmadenci de bizlerin onuru oldular. Okulumuz öğrencileri bu yıl LYS’de ilk 10 binde 70 derecede elde etmiştir. Okul olarak başarılarla dolu bir üniversite sınavını geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gelenekselleşen başarımız inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda da devam edecektir. Öğrenci-öğretmen-veli üçgeniyle yapılan çalışmanın akademik ve sosyal anlamda öğrenciye katkısının yüksek olduğunun bilincinde olan öğretmenlerimiz bu başarının mimarlarıdır. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bize inanan ve çocuklarını bize emanet eden velilerimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum.”

 “EREĞLİ TARİHİNDE REKOR BAŞARI…”

TED Öğrencisi Ali Arda Akkız’ın başarısını da değerlendiren Yıldırım, “Öğrencimiz bugüne kadar Karadeniz Ereğli tarihinde elde edilmiş en iyi dereceyi, rekor dereceyi yakaladı. Bundan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Ben bu okulda bu yıl göreve başladım, 37 yıldır eğitimin içerisindeyim. Hiç kendini yormadan sıkmadan, sıkılmadan sınavlara hazırlandı, bu başarıyı yakaladı. Her zaman çok çalışmadı ama yerinde ve zamanında çalışarak başarıya ulaştı.  Sporunu da yaptı, dersine de çalıştı. Bu başarıyı elde ederken ailesinin eğitime bakış açısı, evdeki yaşamı da çok önemliydi. Aileyi de her zaman çocuklarının yanında oldukları için kutluyorum,” ifadelerini kullandı.

Programda ayrıca, ailenin büyük kızları Seda Akkız’ın da TED Karadeniz Ereğli Koleji mezunu ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi 5. Sınıf öğrencisi olduğu belirtildi.   

Yorumlar
  • Vatandaş
    14 Temmuz 2017 Cuma 12:06

    Abartmayın tesadüf veya başka sebebleri vardır.mesela odaklanabiliyordur.hayatta başarı elzemdır