Siyaset iddiasız yapılamaz!...

26 Ekim 2018 Cuma 18:31

Siyaset iddiasız yapılamaz!...

Siyaset iddiasız yapılamaz!...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, CHP’den Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatında bulunan Buket Müftüoğlu, siyasetin iddiasız yapılamayacağını bildirdi.

Müftüoğlu, CHP İlçe Başkan Vekili Sevdekar Aras’a aday adaylığı dosyasını teslim etmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, siyasete girdiği ilk günden beri ‘bir gün siyasetle halka hizmet edersem öncelikle Zonguldak’ta, sonra da Karadeniz Ereğli’de yapmaya söz verdiğini’ söyledi.

Yerel yönetimlerde yeterli bilgi birikimi, tecrübesi, dünyaya açılan bir vizyonu olduğunu anlatan Müftüoğlu, şöyle dedi: “Ve bugüne kadar bu memleketin bana bütün kattıkları yine burada bir namus borcu gibi hizmetle geri ödeyebilmek için bu adımı attım. Hepinizden aldığım güçle attım. İnşallah adaylığım açıklanırsa, ilk yapacağımız şey Karadeniz Ereğli’de ekonomiyi canlandırmak, dünyanın gözünü üzerimize çekebileceğimiz her projeyi hayata geçirmek olacaktır. Buradan ilk günden hepinize söz veriyorum. Bugün 5 değerli aday adayı bir aradayız. Özellikle Sayın ilçe başkanım ve yönetiminden şunu rica edeceğim. Her hangi birimiz aday gösterilmeme halinde başka bir siyasi parti ile hareket etme, açıktan yada alenen yada gizli partiye çalışmama gibi herhangi bir adımın atılmamasına karşılık hep beraber bir taahhütname imzalamayı öneriyorum. İlk imzayı da kendim atacağım. İki kez Zonguldak’tan beşinci sıra milletvekili adaylık yapmış olan bir emekçiniz olarak bu talebimi dile getiriyorum. Karadeniz Ereğli Belediyesini, benim haricimde hakkaniyetle, yalansız, talansız, adam kayırmasız, haksız kazançsız idare edebilecek, dinamik, vizyonu yüksek, genç bir aday seçilirse bütün kalbimle, bütün samimiyetimle, bütün terbiyemle arkasında çalışacağıma bugün, burada söz veriyorum.”

Aras da, Müftüoğlu’nu kutlarken, “Hayırlı olsun. Aday adaylarımız arasına güzellik kattınız” dedi.

Yorumlar
  • NEJDET YILMAZ YAKUPOGLU
    28 Ekim 2018 Pazar 22:04

    CHP ADAY ADAYLARI SOSYAL DEMOKRAT PARTIDEN BELEDIYEVBASKAN ADAYI OLDUKLARINI UNUTMAMALIDIRLAR. SOYLEMLERINDE SOLDAN NISANE YOK. TABANDA BIRLIK ICIN ADIM ATILMALIDIR. "BOL PARCALA AYRISTIR YONET"YOL DEGILDIR. DIKKATLI OLUNMALI.