Sertan Ocakcı, adaylığını açıkladı...

7 Aralık 2017 Perşembe 15:25

Sertan Ocakcı, adaylığını açıkladı...

Sertan Ocakcı, adaylığını açıkladı...

Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, ikinci dönem için ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı. Ocakcı, “Biz belediye başkanlığı, milletvekilliği için bu yola çıkmıyoruz. Biz partimizin 2 yıl daha başarısı için ilçe yönetimine talibiz” diye konuştu.

Ocakcı, ikinci dönem CHP İlçe Başkanlığı adaylığı dolayısıyla ilçe teşkilat binasında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına bazı belediye meclis üyeleri, partinin eski ve yeni yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Adaylığı için kendisine destek vermek üzere partililerin toplanmasından ötürü onur duyduğunu ifade eden Ocakcı, şöyle konuştu:

“Biz seçime giderken de seçim bittikten sonra da hep biriz ve beraberiz, kimse bunu unutmasın. Bazı şeyleri vurgulamakta yarar görüyorum. Buradan sesleniyorum. CHP devrimdir, direniştir, kuruluştur ve kurtuluştur, bunu herkes bilsin. CHP demek canını hiçe sayıp toprağın altında yatan Kuvayı Milliye gibi olmaktır. İlk gün karşınıza çıkarken duyduğum heyecan ve geçmişten bugüne vermiş olduğum mücadelenin kazanımlarından aldığımdan cesaretle daha güçlü bir örgüt için ilçe başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.

Hepimiz farkındayız ki 2018 ve 2019’da ülke kaderinin oylanacağı seçimler olacak. Ya bu meretlerden silkeleneceğiz ve kalkacağız, ya da zorlanacağımız anlar yaşayacağız. Bu nedenle Kdz Ereğli’den başlamak üzere elimizi taşın altına koymaya devam etmek istiyoruz. Kardeşlik, birlik, beraberlik duygusundan ayrılmadan yolumuza devam edeceğiz.”

“BAŞKANLIK VE VEKİLLİK İÇİN ADAY OLMAYACAĞIM!”

2019’a giderken, siyasi beklentilerin önemini yitirdiğini savunan Ocakcı şöyle devam etti:

“ Hatta bu kritik süreçte anlamı da yok, kişilere takılmanın anlamı da yok. Önemli olarak ilk söylenmesi gereken şey, Kdz Ereğli belediye başkanlığı ve Genel Seçimleri CHP’nin kazanmasıdır. Partimizi zedelemek isteyenlerin amacına ulaşmasına izin vermeyeceğim. Bunu herkes bilsin. Biz belediye başkanlığı, milletvekilliği için bu yola çıkmıyoruz. Biz partimizin 2 yıl daha başarısı için ilçe yönetimine talibiz. Bizim belediye başkanlığı, milletvekilliği talebimiz yok, olmayacak da. Bizim yolumuz belli ve bu yol için biz buradayız. Koltuğa oturmak önemli değil, belediyeyi kazanıp CHP bayrağını o belediyeye dikmek önemli. CHP bayrağının dalgalanmasıyla biz başardığımızı anlayacağız. Bizler için koltuklar önemli değil. Bizler için CHP’nin ilelebet varlığı ve iktidara taşınmasıdır. Ereğli İlçe Başkanlığına bu duygu ve düşüncelerle kongrede adayım. Ekip arkadaşlarımla hedeflerimizi gerçekleştirmek için durmadan çalışacağımıza söz veriyoruz. Her bir CHP üyesine, bizlere destek veren sizlere, emeğinden, gayretinden dolayı her bir yönetici arkadaşıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmaz’ sözünden yola çıkarak biz de bu anlayışla çalışmaya aday olacağımızı buradan açıklıyorum.”

Ocakcı, yeni dönem ve eski dönem yöneticileri ile partililer basın toplantısının ardından parti binası girişinde günün anısına fotoğraf çektirdi.

Yorumlar
  • Chpli
    8 Aralık 2017 Cuma 00:03

    Yazik cok yazik 1 avuc insan evirip ceviriyorsunuz masallah kotu gunler cok yakinda gorunen dagin arkasi yakindir