Şampiyon çeşme ŞAMPİYONUN renklerine büründü…

16 Haziran 2018 Cumartesi 20:22

Şampiyon çeşme ŞAMPİYONUN renklerine büründü…

Şampiyon çeşme ŞAMPİYONUN renklerine büründü…

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Şamlar köyünde her yıl şampiyon takımın rengine boyanan 'Fanatik Çeşme' bu yılda Sarı Kırmızı renklere boyandı.

Ereğli' ye bağlı Şamlar köyünde köylüler tarafından1994 yılında başlatılan uygulama ile Şampiyonlar çeşmesi olarak adlandırılan çeşme, 2017-2018 sezonunun şampiyonu Galatasaray renklerine boyandı. Galatasaray şampiyonluk afişinin asılmasıyla tamamlanan çeşme, bir sezon boyunca Galatasaray’ın renklerini taşıyacak.

Şamlar köyünde yaşayan Galatasaray taraftarları başta olmak üzere köyün gençlerinin de yardım ettiği ve yaklaşık 4 günde hazırladığı çeşme hakkında açıklamada bulunan taraftarlar " Bu çeşme 1994 yılından bu yana şampiyon olan takımın renklerine boyanıyor. Çeşme daha önce Fenerbahçe, Galatasaray ve Bursa Spor’un şampiyonluklarında bu takımların renklerine boyanmıştı. Bu yılda Galatasaray’ımızın renklerine boyuyoruz. Şampiyon olduğumuz için çeşmeyi zevkle boyuyoruz. İnşallah gelecek sezonda biz şampiyon oluruz ve çeşmemiz Sarı Kırmızı kalır. Buna inanıyoruz” dedi.

Yorumlar