Salonun sesi olduğumu herkes gördü…

15 Mart 2018 Perşembe 19:34

Salonun sesi olduğumu herkes gördü…

Salonun sesi olduğumu herkes gördü…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi İyi Parti üyesi Sertan Kuzu, kongrede yaşanan gerginlik ve istifalar ile ilgili açıklama yaptı.

Kuzu yaptığı yazılı açıklamada “Bölgemizde son yaşanan olaylar karşısında açıklama yapmak zorunluluk olmuştur.İYİ parti Türkiye'nin sosyolojik ihtiyaçları sonucu ortaya çıkmıştır. İYİ parti, ortaya çıkan çözümsüzlüklere çözüm bulma, tıkanıklıkları aşma ve toplumsal düzeni yeniden tesis etme iddiasıyla siyasi arena da yerini almıştır Özgürlüğün olmadığı yerde ne gelişmeyi ne de toplumsal barışı sağlamak mümkün değildir. İYİ parti toplumsal özgürlüğü demokrasiyi yeniden işler hale getirmek modern bir toplum yaratmak için ortaya çıkmıştır. Bu demokrasi özlemiyle çıktığımız bu yolda gerçekleşen kongrede ki kürsüde konuşulanlara verilen tepki büyütülerek ulusal basında karalama kampanyasına dönüşmüştür, kimseye tokat bile atılmadığı halde yumruklardan bahsedilmiştir. Kongrede yaptığım konuşmamı dinlerseniz ve salonda yarattığı coşkuyu dikkate alırsanız gereken cevapları verdiğimi salonun sesi olduğumu herkes anlayacaktır.Kongrenin hemen sonrasında gelen istifaların açıklanış şekli yanlış olduğundan farklı anlaşılmalara neden olmuş ifade sorunu yaşanmıştır.Daha ortada il başkan adayı yokken bazı il yöneticilerimizin Ereğli’de yaşanan huzursuzluklardan dolayı birkaç arkadaşımızın istifa edeceğinden haberi vardı.Arkadaşlarımız doğal olarak ilçe başkanıyla yönetimde verimli çalışamayacaklarından dolayı istifa etmişlerdir partimizin neferi olarak katkı sağlayacaklarını düşünüyorum,partimize üyelikleri devam etmektedir.İlçe başkanımızda onlardan boşalan görevlere yedekte bulunan akrabaları ve hemşehrileri ile daha uyumlu çalışarak partimize hizmet etmeye çalışacaktır.Sancısız doğum olmayacağı için sabır ve zaman doğruyu bulmamıza yardımcı olacaktır.Sizde bilirsiniz ki Vatan sevgisi imandandır bu imanın gereği olarak Allah’a sadık bir kul olma derdindeyiz tabi ki bu yolda makam peşinde olanlar,oturduğu koltuğun hakkını veremeyerek nefsine yenik düşüp hırslarının esiri olanlar olacaktır.Seçimlere girme yetkisini alabilmek için kısıtlı zaman içerisinde teşkilat kurmak zorunda olunduğundan atanan başkanlar yetersizliği görüldüğünde umuyoruz ki müdahale edilecektir.Çünkü bizim şahıslarla kaybedecek vaktimiz yoktur. İftiraları tehditleri aşarak geldiğimiz bu günler sonrasında da görülmektedir ki çetin bir mücadele bizi beklemektedir.Milletimizle el ele vererek mübarek bir yola girdik. Bu kutlu davayı yükseltmek için çalışırken kötü niyetli kişilerin buna gölge düşürmesine izin veremeyiz. Bize inanan milyonların bizden medet uman Cumhuriyet sevdalısı  Atatürkçü vatan sevdalılarının umutlarını yolda bırakmayacağız.Bu hedefleri yakalamak ve Türk milletini mutlu, umutlu ve müreffeh yapmak, Türk devletini güçlü kılmak için Sayın MERAL AKŞENER’i Cumhurbaşkanı yapacağız” dedi.

Yorumlar
  • GÜVENLİ KALEM
    16 Mart 2018 Cuma 16:32

    CANIM KARDEŞİM HER ZAMAN SENİN YANINDAYIZ SEN GARİBANIN VE MİLLİYETCİLERİN YANINDA OLDUĞUN MÜDDETCE ALLAH HER ZAMAN SENİN YANINDA OLUR ER GEÇ HERKEZ SENİ ANLIYACAK VE BU ÇIKIŞIN MERAL HANIMIN SAVUNDUĞU İLKELERE DESDEK OLDUĞU DÜŞÜNCESİNDEYİZ REİS DEMEK ADAMLIK DEMEKDİR BUDA SENDE VAR.