Sağlık Sen’den güne özel ziyaret!..

13 Mayıs 2018 Pazar 23:06

Sağlık Sen’den güne özel  ziyaret!..

Sağlık Sen’den güne özel ziyaret!..

Sağlık Sen Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Duvarcı, Hemşireler Gününde sağlıkçıların vazgeçilmezi olan hemşireleri unutmadı.

Alınan  bilgiye göre, Sağlık Sen Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Duvarcı, Hemşirelik mesleği; en asil duyguları, en masum dokunuşları, en fedakârca davranışları, en cefakâr zamanları bünyesinde barındıran bir sanat olduğunu  söyledi. 

Duvarcı  açıklamasında ayrıca şu görüşlere yer verdi; Hemşirelik mesleği; en asil duyguları, en masum dokunuşları, en fedakârca davranışları, en cefakâr zamanları bünyesinde barındıran bir sanattır. Nasıl ki bir sanat eserini sanatçısından başkası ihya edemezse, hemşirelik mesleğide yerine başkası ikame edilemez, ifa edilirken aşk gerektiren mesleklerden biridir.

Ülkemizde ve TİKA, Kızılay, AFAD, UMKE gibi kurumlarımız vasıtasıyla dünyanın birçok yerinde 7/24 esasıyla, kimi zaman ailesinden, dostlarından hatta kendisinden feragat ederek hizmet vermeye çalışan tüm meslektaşlarımın dünya hemşireler gününü ve hemşirelik haftasını yürekten kutluyorum. Başta Çanakkale zaferimizin kahraman hemşirelerinden Safiye Hüseyin olmak üzere mesleğimize büyük emeği geçen büyüklerimizide sevgi ve minnetle yad ediyorum.” dedi.

Yorumlar