Rüşvet öncesi tutulan çetele...

23 Temmuz 2018 Pazartesi 15:10

Rüşvet öncesi tutulan çetele...

Rüşvet öncesi tutulan çetele...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi'nde ki Alacaağzı Maden Ocağı'nın ihalesi Erdemir'e bağlı ER MADEN tarafından alındı.

Alacaağzı Maden Ocağı’nın ihalesini alan Er Maden firmasına işçi sokmak için siyasi ve tüzel kişilerin listeler yapmakta olduğu dedikodusu Ereğli kamuoyuna bomba gibi düştü.

Yapıldığı iddia edilen liste olayının ikinci ayağında ise RÜŞVET skandalının devreye gireceği endişesiyle yetkililer vatandaşlara uyarılarda bulundu.

KUMAŞ 'ASLA MÜSADE ETMEM'...

Haber merkezimiz, iddialar üzerine AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kumaş ‘ın görüşlerine başvuruda bulundu.

Konuya hâkim olduğunu dile getiren Kumaş;

''Maalesef böyle dedikodular kulağımıza gelmekte. Maden işçisi ocağa kefen giyerek girer, sağ olarak yüzü-gözü simsiyah, ciğerleriyse zehir dolu olarak çıkar. Madenci, çoluk-çocuğuna bir dilim ekmek götürebilme adına hayatından vazgeçen vatandaşlarımızdan oluşur.

Şimdi, şahsen benimde kulağıma gelenlere göre; yapılan ihale sonrası birtakım emek simsarları devreye girerek listeler yapar olmuş. Ben şahsım olarak, vatandaşlarımızın Umut tacirlerine aldanmamasını, para vermemesini rica ediyorum.

Bizim amacımız bu bölgede doğup büyüyen ve yaşayan insanlarımızı, Muhtarlarımız aracılığıyla, ekmek sahibi yapmaktır. Siz basın mensuplarından ricam duyarlılık gösterdiğiniz hayati önem taşıyan konuyu kamuoyuna saygılarımla duyurmanızdır'' dedi.

Yorumlar