Proje adı; Akıl-Zeka oyunları eğitimi

28 Kasım 2018 Çarşamba 16:42

Proje adı; Akıl-Zeka oyunları eğitimi

Proje adı; Akıl-Zeka oyunları eğitimi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Saniye Erdoğan Ana Okulunun “Okul Öncesi Dönemde Akıl-Zeka Oyunları Eğitimi Projesi”nin uygulamaya geçeceği bildirildi.

Okul Müdürü Emine Erdem, yazılı açıklamasında, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) eğitim ve öğretime desteklerinden yararlanılarak, projeden sorumlu öğretmen Sezgin Balaban’ın katkılarıyla hazırlanan projenin onay aldığını belirtti.

İlgili protokolün BAKKA ile imzalandığını hatırlatan Erdem, şunları kaydetti: “Okul öncesi eğitimi veren 30 öğretmenin katılacağı eğitim programı Aralık ayı içinde Saniye Erdoğan Ana Okulunda gerçekleştirilecek. Toplam 12 saatlik eğitim 2 gün sürecek. Yapılacak olan eğitime katılan öğretmenlerimizin bu konudaki farkındalıklarının artırılması, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, disiplinler arası düşünme ve uygulama becerisi sağlamasını hedefledik. Öğretmenlerimiz aldıkları eğitim sonunda, sınıflarında öğrencilere akıl-zeka oyunlarını uygulayacaklar, bu sayede öğrencilerimiz de planlı hareket etme, hızlı ve doğru karar verme, dikkatini toplama ve sürdürebilme, problem çözme, tasarım odaklı mantıksal düşünme becerileri kazanacaklar. Akıl-Zeka oyunları ile öğrencilere daha eğlenceli ve aktif bir öğrenme ortamı sunulmuş olacak.”

Açıklamada, Akademisyen eğitimciler tarafından gerçekleştirilecek olan eğitimin sonunda tüm katılımcılara sertifika verileceği ifade edildi.

Yorumlar