Posbıyık ziyaretlerine devam ediyor…

13 Mart 2019 Çarşamba 21:47

Posbıyık ziyaretlerine devam ediyor…

Posbıyık ziyaretlerine devam ediyor…

CHP Seçim Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklama şu şekilde; CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği STK ziyaretlerini sürdürüyor.

CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık , STK ziyaretleri kapsamında Kaptaşlılar Derneği  Başkanı Nevzat Yüksel ile Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Necati Vural’ı ziyaret ederek, sorunlarını dinleyerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Kaptaşlılar Derneği Başkanı Nevzat Yüksel, ‘yine Ereğli sokakları gümbür gümbür gümbürdeyecek inşallah. Başarılar diliyorum” derken, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ta yaptığı konuşmada, “Kaptaşlılardan Allah razı olsun, ben olayım olmayayım arkamdan büyük bir teşvik, büyük destek görüyorum. Kaptaşta bile herkes bizden bahsedip, bize sahip çıkıyor. Bunları duydukça çok mutlu oluyor, çok gurur duyuyorum. Ereğli halkına borcumuz olduğu için, Ereğli iyi yönetilmediği için, kötü yönetildiği için bunlara gönlümüz razı olmadığı için yeniden aday olduk.  Belediye Başkanlığı gerçekten zor zanaattır.  Ereğli sevdası ağır bastı ve tekrar adaylığımızı koyduk. Ereğli’ye sanki ölü toprağı serilmiş gibi sessiz, sakin. Evet Türkiye’de ekonomik sıkıntı var, Ereğli’de de de ekonomik sıkıntı var, ama bir de motivasyon bozukluğu var, moral bozukluğu var. 2001’de Türkiye’de kriz vardı ama Ereğli’de herkesin yüzü gülüyordu. Şimdi neden etkilendi, çünkü Ereğli çok kötü yönetiliyor. Daha doğrusu Ereğli’yi kim yönetiyor belli değil!” şeklinde konuştu.

Gençlerin işsiz olduğuna dikkat çeken Posbıyık, “çok güzel dokunuşlarla hem yeni işçiler alacağız. Hem de yeni kuracağımız yerlerde büyük çapta işsizliği gidereceğiz” diyerek istihdama yönelik projeler hazırladıklarını söyledi.

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Necati Vural’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ta emeklilerin sorunlarını bildiklerini ve Ereğli’yi yaşanabilir bir şehir yapmak için yeniden yola çıktıklarını ifade etti.

Posbıyık, Kaptaşlılar Derneği ile Tüm İşçi Emeklileri Derneği yöneticileriyle hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim çalışmaları kapsamında sıkmadık el, çalmadık işyeri bırakmıyor.

Posbıyık, bugün Ereğli ilçe merkezinde bulunan Katlı otoparkı ziyaret etti, şoför esnafları ve yolcularla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Posbıyık, “biliyorsunuz katlı otopark benim zamanımda yapılmıştı. Yukarıya 1 ya da 2 kat çıkma hakkı da vardı. Allah nasip ederse Belediye Başkanı seçilirsem yukarıya kat ilavesi yapacağım, dışarıda kalan minibüsler ortada kalmasın diye ilave yapacağız. Biliyorsunuz burayı yıkmaya kalktılar. Ama başaramadılar. Her şey gitti buradan! Bir de burası giderse elden Ereğli biçare kalacak. Buranın yıkılmasına dünde karşıydım bugün de, yarın da karşı olacağım” şeklinde konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, yoğun seçim temposuyla STK ziyaretlerine de ara vermeden devam ediyor.

Posbıyık ve beraberindeki Belediye Meclis Üyesi adaylarının bir diğer durağı da Alevi Kültür Dernekleri Kdz. Ereğli Şubesi oldu.

Başkan Mehmet Taştan’ı ve üyelerini dernek binasında ziyaret eden Halil Posbıyık, “Biliyorsunuz buradaki Cemevi’nin yapılmasında benimde bir tutamda payım vardır. Benim her zaman ifade ettiğim gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin, demokrasinin sigortası alevi derneklerinde bulunmaktan son derece mutluluk duyuyorum. Çıktığımız bu yolda sizlerinde desteğini bekliyoruz” dedi.

Posbıyık, “Ereğli’de gerçekten çok büyük sıkıntılar var. Cumhuriyet Halk evlerinde öğretmenlerimiz vasıtasıyla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ücretsiz ders verdireceğiz. 31 Mahalle de kreş açıyoruz. Ereğli’de okullara, camilere, cem evlerine her türlü yardımı yapacağız.  Hiçbir ayrım gözetmeksizin yapacağız. Orta ölçekli sanayi bölgelerini kuracağız. Ata tohumculuğunu Ereğli’ye getireceğiz. Üniversite kampusü yerinde duruyor, hiçbir yere gitmiş değil. Gelir gelmez ilk işimiz buraya üniversiteyi kurmak olacak. Ereğli’de trafik sıkıntısının önüne geçeceğiz. İnşallah çok güzel şeyler olacak” şeklinde konuştu.

Alevi Kültür Dernekleri Kdz.Ereğli Şube Başkanı Mehmet Taştan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çıktığınız bu yolda başarılar diliyoruz, Allah gönlünüze göre versin. Sizi şubemizde ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Posbıyık ve beraberindekiler toplu fotoğrafı çektirdikten sonra Alevi Kültür Dernekleri Ereğli Şubesi’nden ayrıldılar.

Yorumlar