Muzipo Kids hizmete açıldı…

13 Nisan 2019 Cumartesi 16:50

Muzipo Kids hizmete açıldı…

Muzipo Kids hizmete açıldı…

Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde Türkiye'nin ilk Çocuk Hareket Üssü Pedagog Psikolog Şühede Kulaksız'ın sahibi olduğu  "Muzipo Kids" hizmete açıldı.  

Pedagog Psikolog Şühede Kulaksız'ın sahibi olduğu Muzipo Kids, Karadeniz Ereğli'nin Süleymanlar Mahallesi Şehit Güven Keskin sokakta Kdz. Ereğli Adliye binasının karşısında hizmete açıldı. Açılışa Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, Ereğli Şoförler ve otomobilciler esnaf odası başkanı Cevdet Civelek, ailesi ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışta okunan duanın ardından Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yeni açılan iş yerinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Posbıyık konuşmasında; “İnşallah hayırlı uğurlu olur. Çünkü Belediye Başkanı olduktan sonra ilk açılışımı yapıyorum. Bunu da çok değerli dostum Kulaksız ailesine, çocuklarına yapmakta bana ayrı bir keyif veriyor. Allah hayırlı etsin diyorum. Bu iş yeri büyük emeklerle açıldı. Şüheda Hanım yurtdışında tahsilini gördü. Yıllarca Avrupa da yaşadı. Gördüklerini, bildiklerini bu bölgeye Ereğli’mize aktarmak için uzun zamandan beri hazırlık yapıyor. Ereğli’ye gelmeden daha eskiden beri hazırlığını yapıyor, biliyorum. Ve bütün çalışmalarını yaptığı Ereğli’de, Zonguldak’ta bu bölgede belki de ilk, Türkiye’de de sayılı bir mekân olacak burası. Ereğli’de böyle bir mekânın açılmasını öğrencilere hakikaten çok etkili bir hizmet vermesi bakımından, Ereğli bu bakımdan şanslı. Zaten hep ilklerin yapıldığı bir yer olması bakımından da Ereğli hep şanslı. İnşallah hayırlı neticeler verecek. Bu iş yerini açan değerli kardeşimize, kızımız Şüheda Hanım’a ve ailesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çalışan öğretmenlerimize, öğrencilerimize güzellikler getirmesini, sağlıklar getirmesini diliyorum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin inşallah.” Şeklinde konuştu.

Şüheda Kulaksız ise yeni kurduğu işyeri ile ilgili yaptığı açıklamada “Muzipo Kids merkezimiz 18 ay 12 yaş grubu arasındaki çocuklara hareket odaklı model sunan merkezdir. Burada her yaş grubuna özel programlarımız oluyor. Uzman öğretmenlerimiz eşliğinde. Beden öğretmenimiz hareket alanında, atölye sınıfımızda sınıf öğretmenimiz ile hafta da 2 veya 3 gün yarım gün programlarımız var. Bu şekilde hizmet sunuyoruz. Artı doğum günleri partilerimizi de burada yapabiliyoruz. Her türlü fiziksel, psikomotor gelişimlerine katkı sağlıyor merkezimiz çocuklarımıza.” İfadelerine yer verdi.

Konuşmanın ardından açılış töreni gerçekleşti. Açılıştan Kulaksızlar ailesi ve Halil Posbıyık, Neriman Posbıyık pasta kesti. Pasta kesiminin ardından Şüheda Kulaksız Posbıyık ailesine Çocuk Hareket Üssü’nü gezdirdi.

Yorumlar