Minik yüreklerden KOCAMAN proje…

19 Mayıs 2019 Pazar 16:05

Minik yüreklerden KOCAMAN proje…

Minik yüreklerden KOCAMAN proje…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Dikmen İlkokulu öğrencileri, Proje öğretmenleri Fahriye Kalem Biricik ile birlikte ‘Okumanın önemini Kavrayabilme’ adı altında başlattıkları proje kapsamında topladıkları yaklaşık 600 kitap ile Köy okullarında Kütüphane olgusunu oluşturmak amacıyla Danışmentli ve Yunuslu köyleri ilkokullarına giderek topladıkları kitapları teslim ettiler.

Projeye her sınıftan bir temsilci, seçilerek toplam 12 öğrenci proje öğretmenleri Fahriye Kalem Biricik ve Okul Müdürü Mustafa Atalay ile birlikte toplanan yaklaşık 600 kitap Köy okullarında Kütüphane olgusunu oluşturmak amacıyla Danışmentli ve Yunuslu köyleri ilkokullarına giderek topladıkları kitapları teslim ettiler. Yapılan etkinlikle ilgili olarak açıklamada bulunan Proje öğretmeni Fahriye Kalem Biricik “Proje kapsamında öğrencilerimizle birlikte topladığımı kitaplarımızı Okumanın önemini Kavrayabilme’ adı altında kütüphanesi olmayan okullarımıza teslim ederek kütüphane oluşturmak istedik. Öğrencilerimizde ilk defa köy okulunu ziyaret ettiler. Köy okullarında okuyan kardeşlerinin kısıtlı imkânlarla eğitim gördüklerini ve bundan sonra da buna benzer yardımların yapılması gerektiğini belirttiler. Aldıkları Bu sorumluluk duygularının ortaya çıkması bizleri memnun etti. Köy okullarında ki çocuklarımızın kitapları gördüklerin de gözlerinde ki sevinç ve mutluluk ise kelimelerle anlatılamayacak durumdaydı. Bu sevinç ve mutluluk da bizlerin projesinin amacına ulaştığının bir göstergesi oldu” dedi.

Her iki okul müdürü de projeden dolayı memnuniyet duyduklarını ve bu tür projelerle köy okullarının desteklenmesi halinde köyde eğitim gören çocukların daha iyi konma geleceklerini ifade etti.

Okul Müdürü Mustafa Atalay’da gerçekleştirilen projede emeği geçen Fahriye Kalem Biricik ve öğrencilerine teşekkür ettiğini, Dikmen İlkokulu olarak bu tür projelere devam edeceklerini ifade etti.  

 

Yorumlar
  • Melek hatem
    30 Ocak 2020 Perşembe 12:21

    Öğretmenim sen çok seçiyorum